Všeobecný popis hotela The Grand Makadi:

 

 • O hoteli
  Srdcom hotela The Grand Makadi je rozsiahla pláž a mólo, ktoré hostí priamo vedie k útesu, kde si môžu vychutnať šnorchlovanie v krištáľovo čistých vodách Červeného mora. Veľký bazén a slnečná terasa poskytujú dostatok priestoru na opaľovanie, zatiaľ čo detský klub a športové aktivity zabezpečujú zábavu pre deti. Rôznorodosť reštaurácií pridáva na atraktivite hotela ako ideálnej základne pre užívanie si toho najlepšieho, čo Červené more ponúka.
   
 • Poloha
  Hotel The Grand Makadi sa nachádza 30 km južne od Hurghady, v oblasti Makadi Bay, ktorá je súčasťou národného parku. Nachádza sa pri krásnej širokej piesočnatej pláži s koralovým podložím v zálive Sharm El Arab, ktorý je známy ideálnymi podmienkami na potápanie a šnorchlovanie. Transfer z medzinárodného letiska v Hurghade trvá približne 30 minút. Hotel ponúka kyvadlovú dopravu do centra Hurghady, ktoré je vzdialené 38 km, kde sú ďalšie nákupné a zábavné možnosti.
   
 • Ubytovanie
  Hotel The Grand Makadi ponúka rôzne typy ubytovania. Deluxe izby sú pohodlné a komfortne zariadené s kúpeľňou, WC, fénom, chladničkou, klimatizáciou, trezorom, telefónom, SAT-TV a balkónom. Junior suity sú väčšie a zahŕňajú pohodlné sedenie. Rodinné izby majú rovnaké vybavenie ako deluxe izby, ale sú rozšírené o oddelenú spálňu, čo je ideálne pre rodiny s deťmi.
   
 • Zariadenie hotela
  V hoteli sa nachádza priestranná vstupná hala s recepciou, zmenárňou, lobby barom, hlavnou reštauráciou, niekoľkými luxusnými a la carte reštauráciami, dvoma barmi na pláži, internetovým kútikom (za poplatok), konferenčnou sálou, „sisha“ kútikom, obchodnou arkádou, dvoma veľkými vonkajšími bazénmi (v zime vyhrievanými, jeden s toboganom), opaľovacou terasou, detským bazénom, miniklubom, detským ihriskom, športoviskom, parnými kúpeľmi, saunou, jacuzzi, masážnym salónom, tenisovými kurty a parkoviskom. Wi-Fi pripojenie je k dispozícii zadarmo v lobby.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka all inclusive stravovanie, ktoré zahŕňa raňajky, obedy a večere formou bufetu, ľahké snacky, zmrzlinu a koláčiky. K dispozícii sú lokálne nealkoholické a alkoholické nápoje. Za poplatok sú dostupné špeciálne koktejly, importované alkoholické nápoje, fľaškové nápoje, čerstvé ovocné šťavy a špeciálne druhy káv. Hostia môžu tiež využívať rôzne à la carte reštaurácie v hoteli a v Makadi Palace a Makadi Mall, kde sú niektoré nápoje za poplatok.
   
 • Pláž
  Hotel sa pýši dlhou, prírodnou súkromnou piesočnatou plážou s koralovým podložím, ktorá leží priamo pred hotelom. Vstup do mora je cez mólo alebo cez koralovú bariéru, pričom sa odporúča obuv do vody. Ležadlá, matrace, slnečníky a plážové osušky sú k dispozícii zadarmo. Na pláži sú dva bary, ktoré ponúkajú občerstvenie a nápoje.
   
 • Okolie
  Hotel The Grand Makadi sa nachádza v oblasti bohatej na možnosti pre potápanie a šnorchlovanie vďaka koralovým útesom a exotickým rybám. Hostia môžu navštíviť centrum Hurghady, ktoré ponúka rozmanité nákupné a zábavné možnosti. Ďalej je hotel obklopený krásnou prírodou a časťou národného parku, čo ponúka príležitosti na prechádzky a objavovanie miestnej flóry a fauny.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: priamo pri hoteli
  Medzinárodného letiska v Hurghade: 35 km
  Centra Hurghady: 38 km
  Atrakcií a nákupnéých možností: v hoteli alebo v centre Hurghady
Lokalita

Egypt

Egypt

Krajina faraónov, starovekých egyptských pamiatok, červeného mora, púští, zlatistého jemného piesku, krištáľového mora, jednoducho jedna z najnavštevovanejších krajín sveta, aj vďaka tomu, že je tu celoročná sezóna. Najpríjemnejšie je v Egypte v zime a na skorú jar. 

Egypt je zárukou skvelej rodinnej dovolenky plnej slnka. Vychutnajte si s nami krásne more plné rybičiek, šnorchlovanie a vysokú kvalitu služieb all inclusive vo vašom vysnívanom hoteli.

Hurghada

V dávnej histórií bola Hurghada rybárskou dedinou.  Teraz je letovisko tiahnuce sa 50 kilometrov po pobreží. Nachádzajú sa tu rezorty s dostatočným športovým aj spoločenským vyžitím. Hurghada je rozdelená do viacerých oblastí ako Sakkala, Sahl Hasheesh, Makadi Bay, Soma Bay, Safaga. Hurghada sa nachádza v dostupnej vzdialenosti od egyptských pamiatok ako sú pyramídy, chrámy či oblasti Nílu, kde si viete vychutnať plavbu loďkou.

Najznámejšou oblasťou letoviska Hurghada je Makadi Bay. Miesto s nádhernými plážami, korálovými útesmi. Zlatistá pláž s pozvoľným vstupom je zaliata azúrovým morom. Makadi Bay ponúka vynikajúce podmienky na šnorchlovanie a potápanie. Hotelové rezorty sú tu na veľmi vysokej úrovni.

Oblasť Sahl Hasheesh ponúka pokojnú dovolenku vhodnú pre rodiny s deťmi. Oblasť je zladená do marockého dizajnu. Núkajú sa tu biele piesočnaté pláže. Krištáľové more skrýva v sebe nádheru bohatého podmorského sveta s korálmi. Centrum mesta je posiate obchodmi , reštauráciami, kaviarňami a tak ponúka bohaté spoločenské vyžitie.

Marsa Alam

Nachádza sa hlboko na juhu od červeného mora.  Hotelové rezorty nie sú tak husto zastavané ako v Hurghade. Roztrúsené sú pozdĺž pobrežia dlhého približne 200 km. Preto by ste tu nejaké väčšie centrum hľadali márne. Napriek tomu hotelové komplexy sú stavané tak, aby hostia mali všetko čo potrebujú. Kupanie, šnorchlovanie, potápanie v Červenom mori dokáže byť medzi korálmi a farebnými rybami natoľko zábavne, že sa dlhší pobyt v jednom rezorte skutočne dá dobre vydržať. Hotelové komplex sú veľmi výborne vybavené. Nájdete v nich vlastné obchody kde sa dá platiť eurami, veľké reštaurácie, bazény,, parky a športoviská.

Taba

Taba je mestečko ležiace na hranici s Izraelom. Taba ponúka zaujímavú prírodu. Nájdete tu pekné hory, kam sa dá pohodlne vyjsť autom, pláže aj more s prirodzeným zálivom a korálovým ostrov Džezirat Faraon. Na ňom je možné prehliadnúť si nedávno zreštaurované ruiny stredovekého križiackeho hradu Salah el Din. Taba neponúka pamiatky ako iné egyptské oblasti, pretože bola pôvodne beduínskym sídlom. Východzia poloha Taby je skvelým bodom pre spoznávanie Izraelu, Jordánska ale aj Saudskej Arábie. Taba má široké piesčité pokojné pláže a veľmi nádherné korálové útesy zaliate azúrovým morom. Hotely sú na vysokej úrovni, nakoľko sú riadené špecialistami z celého sveta.

Marsa Matrouh

Doprajte si egyptský Karibik. Letovisko Marsa Matrouh je pre svoje nádherné biele piesočnaté pláže s krištáľovo čistou vodou považovaný za egyptský Karibik. Dlhé kilometrové pláže obmývané Stredozemným morom sú len jedným zrnkom piesku, čo Vás uchváti. V tejto destinácii si všetko zamilujete. Za zmienku stojí návšteva antických pamiatok, palmovej oázy ale aj preslávene pyramídy v Gíze. Marsa Matrouh ponúka dve známe pláže Ceasar Bay a Almaza Bay. Prvá z nich sa pýši jemnučkým pieskom ako múka s tyrkysovo priezračným morom. Nachádzajú sa tu luxusné hotely ako napríklad Caesar Bay Resort 5*. Zátoka Almaza Bay vôbec nezaostáva so svojimi parametrami za plážou Caesar Bay. Luxusné hotely ako napríklad Jaz Almaza 5* dopĺňajú súkromné vilky a domy.

Mena:EGP - Egyptská libra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Semi-prezidentský systém
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Káhira

Letoviská Egypt

9
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 6 mesiacov 1325 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 6 mesiacov 2005 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 6 mesiacov 7659 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 7 mesiacov 6902 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 7 mesiacov 1433 videní | 5 minúty čítania