Všeobecný popis hotela Vida Umm Al Quwain:

 

 • O hoteli
  Vida Beach Resort Umm Al Quwain je novootvorený rezort situovaný priamo pri malebnom pobreží Emirátu Umm Al Quwain. Ponúka hosťom nekonečný bazén, rôzne barové možnosti vrátane strešného baru s nádherným výhľadom, detský bazén, fitness, požičovňu bicyklov a dokonca aj unikátnu službu požičiavanie gramofónov na príjemný hudobný zážitok.
   
 • Poloha
  Resort sa pýši priamym prístupom k piesočnatej pláži, blízkosťou k nákupným možnostiam a dostupnosťou k mestským centrám a letiskám.
   
 • Ubytovanie
  Hostia sú ubytovaní v štandardných izbách s bočným výhľadom na more a majú k dispozícii klimatizáciu, TV, telefón, trezor(zadarmo), vlastné sociálne zariadenie (kúpeľňa, sušič vlasov, WC), set na prípravu čaju a kávy, minibar (za poplatok) a Wi-Fi.
   
 • Zariadenie hotela
  Vida Beach Resort ponúka vstupnú halu s recepciou, hlavnú reštauráciu, lobby bar, infinity bazén, SPA centrum, tenisový kurt, fitness centrum a detský klub.
   
 • Možnosti stravovania
  Hostia môžu využiť polpenziu alebo si za príplatok dopriať All Inclusive stravovanie, pričom bar pri bazéne ponúka neobmedzené množstvo vybraných nápojov.
   
 • Pláž
  Plážové zariadenie vrátane ležadiel a slnečníkov sú pre hostí zadarmo, a na pláži sa tiež nachádza bar.
   
 • Okolie
  Hotel sa nachádza blízko Ajman China Mall, Akvaparku Dreamland a Golfovho a streleckého klubu Sharjah, čo umožňuje hostom objavovať miestne atrakcie.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: priamo pri pláži
  Letiska: 62 km od letiska v Dubaji, 67 km od letiska v Ras Al Khaimah a 40 km od Medzinárodného letiska Sharjah
  Centra mesta: 62 km
  Nákupných možností: 8 km
  Atrakcií: 23 km od Nákupného centra Ajman China Mall, 27 km od Akvaparku Dreamland a 35 km od Golfovho a streleckého klubu Sharjah.
Lokalita

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty boli v dávnej histórií preslávené pirátmi a obchodníkmi s perlami. Od týchto čias sa vyšvihli medzi krajiny sveta s poprednou ekonomikou. V krajine by ste márne čakali na priemernosť. Naopak, Spojené arabské emiráty sa neustále snažia prekonávať aj samých seba. Preto je pre túto krajinu charakteristická predpona “naj”.  Najväčší, najvyšší, najluxusnejší.  Spojené arabské emiráty vedia však ohúriť aj fascinujúcou púšťou s piesočnatými dunami, belavými plážami s azúrovým morom.

Najkrajšie miesta v Spojených arabských emirátoch sú skvelou príležitosťou ako prežiť dokonalú dovolenku. Stačí si len vybrať.

Dubai

Dnešný Dubaj je synonymom bohatstva, luxusu a prepychu. Dubaj predstavuje originálnu architektúru, najmodernejšie stavby sveta a najvyšší mrakodrap Burj Al Khalifa, najluxusnejšie hotely, neprekonateľné nákupy na exotických trhoviskách alebo v moderných nákupných centrách, krásne dlhé pláže, aquaparky a množstvo zábavy. Dubaj svojou ponukou uspokojí aj najnáročnejšieho turistu.

Sharjah

Emirát Sharjah je významnou kultúrnou metropolou Spojených arabských emirátov. V meste Sharjah sa nachádza mnoho múzeí a umeleckých galérií. Tento emirát je symbolom islamskej viery. Emirát neumožňuje predaj ani servírovanie alkoholických nápojov, výnimku nemajú ani medzinárodné hotely.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 15 km
 

Ajman

Tradičným zamestnaním obyvateľov Ajmanu bol odpradávna rybolov. Dodnes môžete vidieť pri pobreží početné rybárske loďky a pokochať sa úlovkami rybárov na miestnych trhoviskách. Turisti ocenia v emiráte Ajman dlhé piesočné pláže a priezračne čisté more.

Ideálne miesto pre odpočinok v pokojnom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 25 km
 

Ras Al Khaimah

Rýchlo sa rozvíjajúci emirát Ras Al Khaimah predstavuje ideálne miesto pre výbornú rodinnú dovolenku, predovšetkým vďaka modernej turistickej výstavbe a majstrovským golfovým ihriskám. V emiráte sa nachádza unikátna lokalita Khatt známa svojimi liečivými minerálnymi prameňmi.

Vzdialenosť od Dubaja: približne 90 km
 

Fujairah

Emirát, ktorému sa hovorí Východné pobrežie. Vďaka dlhým plážam s bielym pieskom, priezračnému moru a Hajarským horám je tento emirát Fujairah považovaný za jednu z najkrajších oblastí s ideálnymi podmienkami pre potápanie a šnorchlovanie. Vynikajúce miesto pre pokojnú dovolenku v nádhernom prostredí.

Vzdialenosť od Dubaja: cca 150 km
 

Mena:AED - Dirham SAE
Časový posun:+2h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Absolútna monarchia
Jazyky:Arabčina
Hlavné mesto:Dubaj

Letoviská Spojené arabské emiráty

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 7 mesiacov 1475 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 7 mesiacov 2298 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7823 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7213 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 8 mesiacov 1599 videní | 5 minúty čítania