Všeobecný popis hotela Protaras Plaza:
 

 • O hoteli
  Hotel sa pýši svojou strategickou polohou na okraji letoviska Protaras, kde ponúka pohodlné ubytovanie vo svojich 56 izbách. Vďaka svojmu umiestneniu hotel umožňuje ľahký prístup k množstvu obchodov, reštaurácií, barov a taverny, čo z neho robí ideálnu voľbu pre cestovateľov hľadajúcich pohodlie a zábavu. Tento hotel predstavuje ideálne miesto pre rodiny, páry aj jednotlivcov, ktorí hľadajú pohodlné ubytovanie s prístupom k mnohým atrakciám a aktivitám, ktoré ponúka Protaras a jeho okolie.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza na ideálnom mieste pre milovníkov pláží aj kultúry. Piesočnatá pláž Fig Tree Bay je vzdialená len krátku prechádzku, zatiaľ čo letisko Larnaca je približne 65 km ďaleko. V okolí nájdete širokú škálu obchodov, reštaurácií a barov, ktoré prispievajú k nezabudnuteľnej dovolenke.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka rôzne typy izieb vrátane dvojlôžkových izieb s možnosťou výhľadu na more alebo bočného výhľadu na more a rodinných izieb s mezonetovým usporiadaním. Každá izba je vybavená modernými pohodlnosťami ako klimatizácia, TV/sat, telefón a set na prípravu kávy a čaju, čo zabezpečuje pohodlie a spokojnosť počas pobytu.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel disponuje vstupnou halou s recepciou, výťahom, barmi a hlavnou reštauráciou spolu s talianskou a ázijskou reštauráciou a la carte. Pre relaxáciu je k dispozícii bazén s jacuzzi, detský bazén a terasa na slnenie s bezplatnými ležadlami, slnečníkmi a plážovými osuškami. Pre hostí je tiež dostupný bar pri bazéne a WiFi v lobby.
   
 • Možnosti stravovania
  Hostia si môžu vybrať polpenziu, ktorá zahŕňa raňajky a večere formou bufetu, alebo sa rozhodnúť pre all inclusive ponuku, ktorá okrem bufetových jedál zahŕňa aj občerstvenie a vybrané miestne alkoholické a nealkoholické nápoje.
   
 • Pláž
  Len pár krokov od hotela sa nachádza obľúbená piesočnatá pláž Fig Tree Bay, kde si môžete za poplatok prenajať ležadlá a slnečníky a užiť si slnečné dni pri mori.
   
 • Okolie
  V blízkom okolí hotela sa nachádzajú obchody, reštaurácie a bary, ktoré ponúkajú širokú škálu miestnych a medzinárodných jedál. Pre tých, ktorí túžia po zábave, sú vzdialené len krátke prechádzky zábavné podniky a možnosti vodných športov na pláži.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: 80 m
  Letiska Larnaca: 65 km
  Nákupov: 0 m
  Barov/krčmičiek: 0 m
  Parko Paliatso Luna Park: 13 km
  Aqua Park: 19 km
   
Lokalita

Cyprus

Cyprus

Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti. Južná časť Cypru, Cyperská republika, je obývaná gréckymi obyvateľmi a je členom Európskej únie od roku 2004. Hlavné mesto Nikózia je rozdelené na dve odlišné kultúrne časti. Južná časť ostrova ponúka známe cyperské letoviská - Ayia Napa, Coral Bay, Larnaca, Limassol, Paphos, Protaras.

Dovolenka na južnom Cypre zaručuje nádherné pláže, čisté  priezračné more a skvelé služby pre rodiny s deťmi. Cyprus ponúka bohatú históriu a zachovalé historicko-kultúrne pamiatky. Aktívny dovolenkári majú na výber z množstva zaujímavých športov a aktivít. Potápanie, golf, jachting, turistika, cyklistika, horolezectvo.
 

Larnaca

Toto príjemné turistické letovisko je dnes považované za vstupnú bránu Cypru. Mesto vzniklo na mieste starovekého strediska Kitia, ktoré založili utečenci z Mykén. Kition bývalo v staroveku dôležité a známe obchodné centrum. S mestom Kitia sú spojené dve významné mená, pochádza odtiaľ zakladateľ stoickej filozofie Zenón, a svoj druhý život tu prežil biblický Lazar, ktorý sa tu stal prvým biskupom a je mu zasvätený najvýznamnejší miestny kostol. Za prehliadku stojí tiež Archeologické a Pieridisovo múzeum, vlastniaca bohatú zbierku keramiky a sošiek. V Larnace žila predtým početná turecká menšina, islamskú históriu dnes pripomína len mešita Džama Kebir. Veľký rozmach zaznamenala Larnaca po roku 1974, kedy bolo vybudované moderné medzinárodné letisko a pri pobreží začala vznikať nová turistická zóna. V dnešnom centre je veľké množstvo reštaurácií, barov a diskoték situovaných predovšetkým na známej pobrežnej promenáde.

Transfer z letiska: približne 15 min.
 

Ayia Napa

Malá rybárska dedinka sa počas posledných rokov zmenila v jedno z najobľúbenejších turistických letovísk Cypru. Množstvo kaviarničiek, reštaurácií, taverien, nespočetné bary, diskotéky a zábava od večera do rána sú charakteristickým rysom dnešného letoviska Ayia Napa. Malebnému historickému centru dominuje kláštor Ayia Napa vybudovaný okolo roku 1500 nášho letopočtu. V budove bývalej radnice je umiestnené múzeum Marine Life Museum, odhaľujúce tajomstvo podmorského života. V letovisku Ayia Napa sa nachádza jedna z najobľúbenejších piesočnatých pláží ostrova, Nissi Beach, a návštevníkov láka svojimi atrakciami tiež známy vodný park Water World.

Transfer z letiska: približne 35 min.
 

Protaras a Paralimni

Obľúbené turistické letoviská patriace medzi najnavštevovanejšie miesta celého ostrova. Obe letoviská na seba nadväzujú tak tesne, že prakticky splývajú v jedno. Táto oblasť je vzdialená cca 10 km od strediska Agia Napa. Centrum Protaras tvoria živé obchodné centrá s množstvom obchodíkov, reštaurácií a taverien s vynikajúcou miestnou kuchyňou. Medzi najkrajšie pláže v tejto lokalite patrí dlhá piesočná pláž Fig Tree Bay s priezračne čistou vodou. Pobrežie v okolí letovísk je veľmi členité, tvoria ho rozmanité útesy, morské jaskyne a romantické malé pláže.

Transfer z letiska: približne 50 min.
 

Mena:Euro
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Gréčtina
Hlavné mesto:Nikózia

Letoviská Cyprus

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1765 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2645 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8103 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7544 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1878 videní | 5 minúty čítania