Fakultatívne výlety

Spoznajte miesta, ktoré sú pre väčšinu ľudí skyté. Odhaľte s nami zákutia Dominikánskej republiky.

1. Budete cítiť slávu kolumbovskej éry

Prechádzkou v Santo Domingo po Koloniálnej zóne pocítite atmosféru dávnych dobyvateľov a uvidíte, čo všetko tu po sebe zanechali. Uvidíte Faro de Colon, Prezidentský Palác a modernú časť mesta. Potom na vás čaká obed v typickom dominikánskom štýle a po obede objavenie historických pamiatok - dom Diega Kolumbusa, Národný Panteon, najstaršiu katedrálu Ameriky a taktiež typický trh so suvenírmi a slávnu pešiu zónu - ulicu El Conde, kde môžete výhodne nakúpiť.

Orientačná cena: 84 až 99 USD za osobu2. Zažite dobrodružstvo v divokej prírode

Priamo z otvoreného džipu si prehliadnete život obyvateľov na dedinách, navštívite plantáž cukrovej trstiny a uvidíte, ako rastie tropické ovocie ako banány, citrusy alebo kakao a káva. Nazriete do domčeka dedinčanov a budete si tu môcť kúpiť čerstvo spracovanú čokoládu, kávu, lesný med, kokosový olej, korenie a typický dominikánsky nápoj Mamajuana - zázračné afrodiziakum a ochutnáte tropické ovocie.

Následne budete prekonávať pahorky a potoky, až sa ocitnete uprostred divokej džungle. Typický dominikánsky obed je pre vás pripravený na ranči s úžasným výhľadom na centrálne Kordiliery.

Orientačná cena: 95 USD za osobu

3. Kúpanie a oddych v azúrovom mori

Autobus vás dopraví do prístavu Bayahibe, odkiaľ sa vydáte na rýchlom člne alebo katamaránom pozdĺž pobrežia Národného parku Del Este až k ostrovu Saona. Cestou vás čaká kúpanie v prekrásnej azúrovej zátoke, kde si môžete vychutnať plávanie vo veľkej plytkej lagúne a kde možno pozorovať krásne morské hviezdice.

Následne navštívite najkrajšie pláže Karibiku s azúrovým morom na ostrove Sanoa, kde si vychutnáte obed a po ňom príjemné leňošenie, kúpanie a oddychovanie.

Orientačná cena: 94 USD za osobu4. Deň na vodách Karibiku

V ranných hodinách sa vydáte na cestu autobusom, kde vás očakáva návšteva ,,Mesta umelcov"- Altos de Chavon. Jeho budovy sú postavené v talianskom štýle zo 16. storočia s veľkým amfiteátrom a úžasným výhľadom na rieku Chavon. Preplávate až k jej ústiu, kde nás čaká katamarán, aby nás dobrodružnou jazdou doviezol ku koralovým útesom ostrova Catalina. Na ostrove sa osviežime a okúpeme v kryštálovej vode Karibiku, vychutnáme plávanie spolu s mnohými druhmi rybiek a inými živočíchmi. Možnosť obeda s lagnostou aj bez langosty.

Orientačná cena: 149 až 169 USD za osobu

5. Spoznajte VIP zónu ostrova Saona

Autobus vás dopraví do prístavu Bayahibe, odkiaľ sa vydáte na rýchlom člne pozdĺž pobrežia Národného parku Del Este až k prekrásnej azúrovej zátoke. Vychutnáte si tu plávanie vo veľkej plytkej lagúne s morskými hviezdicami. Potom vás čaká jedna z najkrajších pláží Karibiku - zóna VIP na ostrove Saona obklopená azúrovo krásnym Karibikom, bielym pieskom, palmami a tiež obed a po ňom príjemné leňošenie, kúpanie, oddychovanie, volejbal, tancovanie merengue. Na cestu späť sa vydáme katamaránom.

Orientačná cena: 179 USD za osobu

6. Od kúpania vo vodopádoch až po ostrov Bacardi

Či už sa vydáte letecky alebo autobusom, bude to dobrodružstvom. Dopravíte sa až na polostrov Samaná, kde otvoreným kamiónom spoznáte nádherné zákutia prírody až sa dostanete k vodopádom Zumbador či k najkrajšiemu vodopádu Salto del Limon, kde si môžete zaskákať do vody, vychutnať nádherný výhľad na okolie pri typickom obede. Po obede pokračuje naša cesta cez dedinky polostrova až k prístavu, odkiaľ sa rýchločlnmi dopravíme k známemu ostrovčeku Bacardi (Cayo Levantado).

Orientačná cena: 169 USD bus alebo 269 EUR lietadlo za osobuV ponuke sú aj poldenné výlety ako jazda na rýchločlnoch so šnorchlovaním, jazda na štvorkolkách, Seaquarium (chodenie po morskom dne so skafandrom), Karibský festival (šnorchlovanie so žralokmi a rajami, zábava na katamaráne), výlet helikoptérou, zip-line, Manatí park, plávanie s delfínmi. Výber je len na vás.

Uvedené ceny sú iba orientačné. Presné ceny a programy výletov vám ponúkne delegát na mieste.

Môže vás zaujímať:
Dovolenka v Dominikánskej republike
Letoviská v Dominikánskej republike
Vyberte si zo širokej ponuky hotelov
Neviete sa rozhodnúť? Použite náš online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.