Fakultatívne výlety na Cypre

Vďaka neobyčajným výletom, ktoré sme pre vás pripravili, si užijete dovolenku na Cypre naozaj naplno. 

1. Nicosia/Lefkosa

V rámci poldenného výletu návštívite historickú časť hlavného mesta a katedrálu svätého Jána Evanjelistu nachádzajúca sa vedľa Arcibiskupského paláca. Hranicu medzi južným a severným Cyprom možno prekročiť s cestovným pasom alebo občianskym preukazom. V severnej časti mesta odporúčame navštíviť preslávený Turecký bazár s množstvom suvenírov, alebo katedrálu Svätej Sofie, dnes premenenú na mešitu.

Orientačná cena: 70 EUR za osobu, dieťa 35 EUR

Afroditina skala

2. Pafos/Kourion

Celodenný autokarový výlet, počas ktorého navštívite ruiny antického mesta Kourion s rímskymi kúpeľmi a gréckorímskym divadlom. V Pafos si pozriete archeologický park so zachovanými krásnymi mozaikami. Zlatým klincom výletu je zastávka pri skale na pobreží, kde sa podľa legendy zrodila bohyňa Afrodita z morskej peny.

Orientačná cena: 55 EUR za osobu, dieťa 30 EUR

Cyprus

3. Pohorie Troodos a kláštor Kykkos

Počas celodenného autokarového výletu návštívite známe pohorie Troodos. Najznámejší kláštor Kykkos leží v horách, obklopený nedotknutou panenskou prírodou. Zastavíte sa tiež v dedinke Lania, ktorá je obľúbená predovšetkým medzi maliarmi, a uvidíte aj hrobku prvého prezidenta Cyperskej republiky a arcibiskupa Makária III. Vrelo odporúčame.

Orientačná cena: 50 EUR za osobu, dieťa 25 EUR

4. Lodný výlet

Pohodový odpočinkový celodenný výlet loďou pozdĺž južného pobrežia Cypru. Budete sa plaviť okolo známych turistických stredísk Agia Napa a Protaros až k dedine Dherynia. Z diaľky uvidíte aj hraničné mesto Famagusta patriace k Severnému Cypru. Počas plavby budú zastávky na kúpanie, na lodi je možnosť opaľovanie a odpočinku. Obed, ktorý je pripravený priamo na lodi, je zahrnutý do ceny zájazdu.

Orientačná cena: 50 EUR za osobu

Cyprus

Prehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O ďalšej ponuke, presnom programe, cene a dni konania výletu Vás bude informovať delegát FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.