Poloha

Novo zrekonštruovaný hotel na gréckej pevnine,  iba 18 km severne od mesta Preveza, piamo pri mori, 10 km od významných archeologických nalezísk Nicopolis a 7 km od Kassopie a neďaleko ostrova Lefkáda.

Vybavenie

vstupná hala s recepciou, lobby a vnútorný bar, reštaurácia, bar pri bazéne, snack bar, Wi-Fi vo všetkých verejných priestoroch (zadarmo), bazény (ležadlá a slnečníky zdarma), detský bazén, detské ihrisko, lekárska služba na zavolanie (za poplatok ), parkovanie pre hotelových hostí (zadarmo).

Izby

  • Dvojlôžková izba: kúpeľňa, klimatizácia (zadarmo), satelitná TV, mini chladnička, trezor (zadarmo), sušič na vlasy, telefón, Wi-Fi v hlavnej budove zadarmo, balkón alebo terasa
Ostatné izby ( ak nie je uvedené inak, majú izby rovnaké vybavenie)
  • Dvojlôžková izba s výhľadom na more: pozri dvojlôžková izba, výhľad na more.
  • Dvojlôžková izba Superior: pozri dvojlôžková izba, priestrannejšie, pohovka pre 3. osobu
  • Dvojlôžková izba Superior s výhľadom na more: pozri dvojlôžková izba superior, výhľad na more
  • Rodinná izba s poschodovou posteľou: pozri dvojlôžková izba, priestrannejšia izba. prístelky formou poschodovej postele, nie je miesto pre detskú postieľku
  • Rodinná izba s poschodovou posteľou a výhľadom na more: pozri rodinná  izba, výhľad na more., nie je miesto pre detskú postieľku
  • Rodinná izba Superior s 2 miestnosťami, oddelené posuvnou stenou, výhľad na more: rodinná izba s 2 miestnosťami oddelená posuvnou stenou, výhľad na more.
  • Rodinná izba Deluxe s 2 miestnosťami, oddelené posuvnou stenou, výhľad na more, zdieľaný bazén: pozri rodinná izba s 2 miestnosťami, oddelené posuvnou stenou, výhľad na more cez zdieľaný bazén.
  • Junior Suita s výhľadom na more: možnosť ubytovania až 3 osôb, kávovar Nespresso, bezplatné použitie hotelového tabletu (nutný depozit)

Zábava

dva tematické večery týždenne so živou hudbou a gréckymi tancami.

Možnosti stravovania

All inclusive: ( pozri popis all inclusive)

Pláž

dlhá piesočno - kamienková pláž priamo pri hoteli, (ležadlá a slnečníky za poplatok cca 8-10EUR/deň za 2 ležadlá a slnečník).
Po vstupe do mora sú kamenné dosky, odporúčame obuv do vody
Plážové osušky k dispozícii za depozit 10 EUR + výmena 2  EUR
Plážový bar za poplatok (nie je v rámci All inclusive).

Športová ponuka

Zadarmo: stolný tenis, tenisový kurt, basketbalové ihrisko, vonkajšie a vnútorné detské ihrisko.

Deti

vonkajšie a vnútorné detské ihrisko, detský bazén.

All inclusive

Raňajky 7.30 – 10.00, obedy 12.30 – 14.30 a večere formou bufetu 19.00 do 21.30 v hlavnej reštaurácii
Počas jedla sú v cene miestne nápoje (točené pivo, domáce víno, nealkoholické nápoje, voda (nie balená).
Detské menu. Detské sedačky v reštaurácii.
Počas večere v reštaurácii je vyžadovaný dress code smart casual (u mužov nie sú akceptované krátke nohavice).
Epirus bar - hlavný bar zahrnutý v all inclusive balíčku: 
07:30 - 10:00 - točené pivo, domáce víno, nealkoholické nápoje, voda (nie balená), káva, čaj
19:00 - 22:30 - podávané alkoholické nápoje miestnej výroby ( Ouzo, Gin, Vodka, Rum) točené pivo, domáce víno, nealko nápoje, voda (nie balená), káva, čaj
Pool Bar - 10:15 - 19:30- menšie občerstvenie, vybrané miestne alkoholické nápoje (Ouzo, Gin, Vodka, Rum), točené pivo, domáce víno, nealkoholické nápoje, voda. 
Pizza corner 11.00-18.00
Hlavný bar Nikopolis  otvorený od 18:00 do 24.00 a la cart bar so značkovými nápojmi, káva/nápoje za poplatok
A la carte restaurácia "Syrtaki taverna" za poplatok (nie je v All inclusive programe). Zľava 20% pre klientov hotela. 

 

Karty

VISA, MC/EC, DISCOVER, AMERICAN EXPRESS

Internet

Zadarmo: Wi-fi vo verejných priestoroch a hlavnej budove

Oficiálna kategória

4 hviezdičky

Poznámka

 

 

  • V Grécku sa platí klimatická taxa, ktorá nie je zahrnutá v cene zájazdu. Klient ju zaplatí priamo na recepcii hotela. Jej výška závisí od kategórie hotela. Výška taxy pre pobyty v období marec až október 2024: 1,50 EUR/izba/noc/ 1* a 2* hotel, 3 EUR/izba/noc/3* hotel, 7 EUR/izba/noc/4* hotel a 10 EUR/izba/noc/5* hotel.
Lokalita
Grécko

Grécko

Grécko

Krajina, ktorú si bohovia vybrali za svoje sídlo, domov jednej z najstarších civilizácií sveta a v neposlednom rade i miesto vzniku tradícií olympijských hier. Pobrežie dlhé 15 000 km, množstvo ostrovov a ostrovčekov, nádherné piesočnaté, skalnaté i kamenisté pláže, krásna drsná príroda, fascinujúce starobylé monumenty, láskaví a priateľskí ľudia, to všetko sú dôvody, prečo je dnešné Grécko pre turistov jednou z najvyhľadávanejších krajín.

Zakyntos

Zakynthos je tretím najväčším ostrovom v Jónskom mori a jedným z najkrajších gréckych ostrovov. Patrí medzi najzelenšie ostrovy v Grécku a zvlášť na jar je kvitnúcou záhradou, kedy je vzduch presýtený vôňou bylín a eukalyptov. Preto je nazývaný „Ostrovom vôní“ alebo tiež „Kvetom východu“. Ostrov je členitý, z veľkej časti hornatý a zalesnený, ponúka ale i rozsiahle háje olivovníkov, citrusov, viníc a úrodné nížiny. Okrem veľkého množstva nádherných pieskových a kamienkových pláží sa pozdĺž pobrežia nachádza mnoho pôsobivých skalnatých útesov, jaskýň a ostrovčekov. Na Zakyntose je všetko na dosah ruky – rozloha približne 400 km2 je výhodou – a tak každý deň môžete byť na inom mieste či opačnom konci malého kúska zázračnej pevniny. A ak nájdete v piesku na pláži odtlačky podobné stopám po pneumatike, vedzte, že ich zanechali korytnačky Caretta caretta, vyskytujúce sa v plytčinách na južnom pobreží.

Tsilivi

Severné pobrežie ostrova lemujú kilometre pieskových pláží s menšími či väčšími strediskami – Tsilivi, Planos, Tragaki, Alykes, Alikanas, ktoré turistov dovedú až k nezabudnuteľným morským jaskyniam na severozápade ostrova.

Korfu

Kerkyra = Korfu je považovaný za jeden z najzelenších a najkrajších gréckych ostrovov. Každoročne priťahuje tisíce návštevníkov svojou rozmanitosťou: prírodné krásy ostrova, zalesnené pohoria, útesy padajúce strmo do priezračne čistej vody, sady cyprusov a olivovníkov, prekrásne romantické zátoky a nespočetné množstvo pláží. Vďaka príjemne vlhkému podnebiu, ktoré je pre túto oblasť ojedinelé, je ostrov oddávna vyhľadávaný ľuďmi s dýchacími problémami. Aj napriek vysokej návštevnosti si Korfu stále zachováva veľmi príjemnú atmosféru. Nech sa už vyberiete kamkoľvek, určite objavíte krásne miesta s očarujúcou prírodou alebo tradičnou architektúrou, o ktorú na Korfu rozhodne nie je núdza.

Kréta

Nádherný ostrov s vynikajúcimi klimatickými podmienkami je vďaka záplave zelene a kvetín najkrajší na jar a na začiatku letnej sezóny, ale nech už prídete kedykoľvek, nebudete sklamaní. Ostrov je tak veľký a má toľko lákadiel nielen v podobe prírodných krás a zvláštností, ale aj kultúrnych pamiatok, že ho za jednu dovolenku celý nespoznáte. To ale vôbec nevadí, určite prídete radi znova, na iné pobrežie, do iného strediska, kde to bude vyzerať úplne inak, ale napriek tomu sa tu budete cítiť veľmi príjemne a takmer ako doma. Ak si dáte poradiť, a nepreležíte celý pobyt len na pláži vášho hotela so stravovaním all inclusive a dokonalým servisom, a necháte sa zlákať k výletom alebo si prenajmete auto, tak určite nebudete ľutovať a spoznáte nevídané krásy ostrova.

Rhodos

Rhodos je nazývaný aj ostrovom slnka vďaka svojim 300 slnečným dňom v roku. V kombinácii so sviežim morským vetrom a nižšou vlhkosťou, sa počas horúcich letných dní stáva dovolenkovým rajom. Zároveň je najväčším ostrovom v súostroví Dodekanesos. Svojou rozmanitou ponukou, čo sa týka pláží aj ubytovacích kapacít umožňuje uspokojiť výber každého klienta. Na ostrove nájdete všetko: pulzujúce hlavné mesto Rhodos ponúka okrem kúska histórie aj množstvo barov, reštaurácií, kaviarní, diskoték, obchodov. Pre vyznávačov histórie okrem iného odporúčame aj návštevu južného pobrežia, antického mestečka Lindos s Akropolou. Na svoje si prídu aj aktívni športovci, ktorým sa ponúkajú vodné športy ako je windsurfing, surfing, skútre, plavba na jachte, parasaling a i. (hlavne sever a severozápad ostrova, južný cíp ostrova Prasonisi).

 

Mena:Euro
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Pluralitná republika
Hlavné mesto:Atény

Letoviská Grécko

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1787 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2670 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8123 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7562 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1905 videní | 5 minúty čítania