Poloha

Cca 17 km od Manavgatu, cca 28 km od Side, v bezprostrednej blízkosti piesočnato-kamienkovej pláže (oddelený komunikáciou, vybudovaný privátny hotelový podchod). Letisko v Antalyi cca 85 km (90 minút).

Vybavenie

256 izieb, vstupná hala s recepciou, hlavná reštaurácia, 2 reštaurácie à la carte (stredozemná a turecká kuchyňa), 5 barov (lobby bar, bar pri bazéne, bar na pláži, Disco bar, Service Bar), kaviareň, 4 bazény (1 bazén na pláži), aquapark pre dospelých a šmykľavky pre deti (v prevádzke od 10:00-12:00 a 15:00-17:00), vnútorný bazén, konferenčná miestnosť, obchodná arkáda (suveníry, topánky a tašky, kožený tovar , oblečenie, minimarket), kaderníctvo (za poplatok), fotograf (za poplatok).

Izby

  • Dvojlôžková izba: sprcha/WC, sušič vlasov, individuálna klimatizácia, telefón, TV/sat., set na prípravu čaju a kávy, minibar (denne doplňovaný), trezor (za poplatok) a balkón alebo terasa.
  Ostatné typy izieb (pokiaľ nie je uvedené inak, majú izby vyššie uvedené vybavenie)
  • Dvojlôžková izba, Promo: obmedzený počet izieb za výhodnú cenu, menší.
  • Dvojlôžková izba, Kids: rovnaké vybavenie ako dvojlôžková izba, zvýhodnená cena pre rodiny s 2 deťmi
  • Dvojlôžková izba, Swim-Up: priamy vstup do bazéna.
  • Rodinná izba, 1 spálňa: priestrannejšia izba s poschodovou posteľou.
  • Rodinná izba, 2 spálne: 2 oddelené spálne.

Zábava

Denné a večerné animačné programy.

Stravovanie

All Inclusive:

 • Raňajky, obedy a večere formou bufetu.
 • neskoré raňajky (10:00-11:00)
 • nočná polievka (23:30-24:00)
 • detský bufet (12:00-15:00 a 19:30-20:00)
 • Olovrant, turecké palacinky, zákusky a zmrzlina v priebehu dňa podľa otváracích dôb barov.
 • Alkoholické a nealkoholické nápoje miestnej výroby (10:00-24:00)

Pláž

Piesočnato-kamienková pláž oddelená od hotela miestnou komunikáciou (prístup na pláž privátnym podchodom), mólo a bazén. Lehátka, slnečníky a osušky zadarmo. Bar na pláži v rámci All Inclusive.

Športová ponuka

Zadarmo: stolný tenis, aktivity v rámci animačných programov (ranná gymnastika, aerobik, vodná gymnastika), plážový volejbal, šípky.

Za poplatok: vodné porty na pláži.

Deti

Detský bazén, ihrisko s preliezkami, miniklub, detská časť reštaurácie, detská postieľka na vyžiadanie zdarma.

Karty

Visa, EC/MC.

Web

https://masterfamilyclub.com

Wellness

Zadarmo: Sauna, Turecké kúpele (Hammam), relaxačné miestnosti.
Za poplatok: Masáže, starostlivosť o pokožku.

Internet

Zadarmo : WiFi v reštaurácii, v lobby a na pláži.
Za poplatok: WiFi na izbe.

Oficiálna kategória

5 hviezdičiek

Poznámka

Rozsah a kvalita uvedených služieb a aktivít môže byť ovplyvnená zavedením prípadných hygienických či protiepidemických opatrení v danej destinácii.

Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 5 mesiacov 1130 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 5 mesiacov 1691 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 5 mesiacov 7492 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 5 mesiacov 6511 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 5 mesiacov 1240 videní | 5 minúty čítania