Poloha

V tichej lokalite blízko letoviska Göynük (cca 2 km), zastávka autobusu pri hoteli (spojenie s okolitými letoviskami aj s Antalyou). Kemer cca 6 km, letisko cca 46 km.

Vybavenie

Celkom 442 izieb na rozlohe 97,000 m2, ubytovanie v dvoch- alebo trojposchodových budovách v udržiavanej záhrade, hlavná reštaurácia, priestranný snack bar formou A la Carte s výberom medzinárodnej kuchyne pri bazéne, patisseria, lobby bar, dva bary pri bazéne, bar na pláži, disko bar, hlavný bazén, detský bazén, bazén so šmykľavkami a bazén v záhrade, lehátka, slnečníky a osušky pri bazéne zadarmo, lunapark, samoobslužná práčovňa (zadarmo vr. pracích prostriedkov), služby profesionálnej práčovne (za poplatok), služby zdravotnej sestry (zadarmo), služby lekára (za poplatok), služby organizátora osláv (za poplatok), nákupná arkáda, požičovňa áut (za poplatok), požičanie detského kočíka (za poplatok), požičanie invalidného vozíka (za poplatok), požičanie bicyklov (za poplatok), služby pestúnky (za poplatok).

Izby

Dvojlôžková izba: kúpeľňa/WC (sušič vlasov), individuálna klimatizácia, telefón, TV/sat., minibar (voda a nealkoholické nápoje doplňované denne), set na prípravu kávy/čaju, trezor (zadarmo), Wifi (zadarmo), balkón alebo terasa, vo vyšších trojposchodových budovách. 

Ostatné typy izieb (pokiaľ nie je uvedené inak, majú izby vyššie uvedené vybavenie):

Dvojlôžková izba, záhrada: v nižších dvojposchodových vilkách v záhrade
Rodinná izba, 2 spálne: 2 spálne oddelené dverami, vo vyšších trojposchodových budovách.
Rodinná izba, 2 spálne, záhrada: spálňa a oddelená obývacia izba s 2 prístelkami formou rozkladacích gaučov, v nižších dvojposchodových vilkách v záhrade.
 
Dvojlôžková izba, Kids - rovnaké vybavenie ako dvojlôžková izba, záhrada, zvýhodnená cena pre rodiny s 2 deťmi

4 izby plne prispôsobené pre handicapovaných klientov (na vyžiadanie).

Wellness

Zadarmo: turecké kúpele (iba vstup), sauna
Za poplatok: procedúry v tureckých kúpeľoch, masáže

Zábava

Denné a večerné animačné programy, živá hudba, karaoke, profesionálne vystúpenia, diskotéka, DJ.

Pláž

Piesočnato-okruhliaková pláž ocenená modrou vlajkou za svoju čistotu. Lehátka, slnečníky a osušky zadarmo. Bar na pláži v rámci Ultra All inclusive.

Športová ponuka

Zadarmo: tenisové kurty, stolný tenis, fitness, sauna, plážový volejbal, basketbal, minifutbal, v rámci animačného programu joga, zumba, pilates, aerobik

Za poplatok: osvetlenie tenisového kurtu, lekcie tenisu, vodné športy na pláži

Deti

Detský bazén a vodné šmykľavky, lunapark, detské ihrisko, miniklub (4–11 rokov), detský animačný program, detský bufet, detská postieľka zadarmo (na vyžiadanie), požičanie detských kočíkov (za poplatok), babysitting (za poplatok).
 

Strava

Ultra All Inclusive

  • Raňajky, obed a večera formou bufetu v hlavnej reštaurácii
  • Neskoré raňajky (10:00-11:00)
  • Polnočný snack (00:00-06:00)
  • Snack pri bazéne - hamburger, kebab, sendviče, polievky (11:00-18:00)
  • Káva, čaj, zákusky a zmrzlina v cukrárni (11:00-24:00) 
  • Gözleme (tradičné turecké palacinky)
  • Bar na pláži - miestne a vybrané importované alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-23:00) 
  • Bar pri bazéne - miestne a vybrané importované alkoholické a nealkoholické nápoje 24 hodín denne
  • Lobby bar (09:00-18:00) 

Karty

VISA, EC/MC.

Web

Handicap

4 izby plne prispôsobené pre handicapovaných klientov (na vyžiadanie).

Internet

Zadarmo: WiFi na izbách a vo verejných priestoroch hotela

Poznámka

Oficiálna trieda: 5 hviezdičiek

Rozsah a kvalita vyššie uvedených služieb a aktivít môže byť ovplyvnená zavedením prípadných hygienických či protiepidemických opatrení v danej destinácii.

Lokalita

Turecko

Turecko

Turecko sa rozprestiera na polostrove Malá Ázia a malá časť, približne 3% celkovej rozlohy, v juhovýchodnej Európe. Krajina zohrala dôležitú úlohu dávno v minulosti. Bol to obchodný uzol medzi Európou a Áziou. Dochádzalo prelínaniu náboženských a kultúrnych stretov kresťanov a islamistov.  Turecko je charakteristické svojím pieskovými plážami s azúrovým morom, ale taktiež pohoria obrastené bujarou zelenou vegetáciou. Turecko je vyhľadávane pre bohaté all inclusive rezorty. Krajina ponúka aj bohatú históriu, kultúrne pamiatky, ale aj neskutočné vodné vyžitie tak ako pre dospelých, tak aj pre deti. Medzi najznámejšej letoviská Turecka z Tureckej riviéry patria Alanya, Belek, Lara, Side, Kemer, z Egejskej riviéry Izmir, Bodrum a Kusadasi.

Alanya

Alanya sa preslávila pieskovou plážou s názvom Kleopatra Beach. Charakteristickou pamiatkou z histórie je hradná pevnosť, týčiaca sa na skalnatom brale nad morom. Z vrchu tejto pevností sa naskytá nádherný výhľad na celý prístav, mesto a pláž. Pevnosť ponúka svojím návštevníkom množstvo cenných pamiatok z rímskych, byzantských osmanský čias. Samotné centrum mesta je živé s veľkým množstvom nákupných, reštauračných príležitostí. 

Side

Inak prezívané letovisko  “staroveká pirátska Pamphylia” sa rozprestiera na polostrove v južnej časti Turecka. Názov Side je v preklade granátové jablko - symbol bohatstva a úrodnosti. Toto letovisko je veľmi bohaté na na pamiatky z doby antiky. Najznámejšie azda možno spomenúť zvyšky chrámov patriace bohom Apollónovi a bohyni Athéne. Dodnes je symbol Side Apollonov chrám.

Belek

Patrí medzi mladé, nové letoviská. Pobrežie tvoria široké pláže s bielym pieskom. Letovisko ponúka široké vyžitie vodných športov. Toto letovisko je pasované za najluxusnejšie na Tureckej riviére. Nachádzajú sa tu rezorty na vysokej úrovni zasadené do borovicových lesíkov, píniovo palmových hájikov.. Letovisko Belek obopína pohorie Taurus.

Kemer

Vyhľadávané letovisko s krátkou dobou transferu od letiska. Pláže sú skôr kamienkové, zato voda je tu azúrová. Letovisko oku lahodiace každému návštevníkovi vďaka nádhernej prírodnej scenérií. Centrum letoviska je udržiavané a posiate nákupnými možnosťami či reštauračnými zariadeniami.

Lara

Letovisko vyhľadávane kvôli veľmi luxusnými rezortom, nádhernej širokej piesočnatej pláže s azúrovou vodou.  Vyberte sa na pláž, kde Vás počká veľmi jemný piesok s príjemným kúpaním a relaxovaním. Lara je záruka kvalitných služieb s pestrými možnosťami dovolenky. Najlepšie hodnotené rezorty ponúkajú exkluzívne služby all inclusive. V tomto letovisku sa nebudete nudiť ani po zotmení. Plážová promenáda ožíva vo večerných hodinách, kde sa núkajú nákupné možnosti s reštauráciami. Lara si získala svojich návštevníkov aj vďaka blízkosti letiska.

Bodrum

Letovisko rozprestierajúce sa medzi Tureckou a Egejskou riviérou. Pasované za najživšie letovisko Turecka vďaka rušnému nočnému životu. Ponúka zachovanú tureckú kultúru kombinovanou s úžasným všesmerovým servisom. Nachádza sa tu ikonický a kúzelný prístav. Letovisko je preslávené plážami s azúrovou vodou.

Izmir

Moderné, rušné a veľmi rýchlo rastúce mesto rozprestierajúce sa na území Malej Ázie. V minulosti zohralo veľmi dôležitú úlohu a bolo poznačené nadvládami rôznych civilizácií. Toto letovisko si vyslúžilo aj prezývku Egejskej perly. Návštevníkov očarí dlhou tiahnucou zátokou pozdĺž celého mesta, posiatou jácht a plachetníc.  Pláže ktoré ponúka toto letovisko majú odlišný charakter od pláži Tureckej riviéry. Piesok je premiešaný viac s kamienkami, zato voda je čistejšia.

Mena:YTL - Turecká líra
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Turečtina
Hlavné mesto:Ankara 

Letoviská Turecko

8
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1785 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2670 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 9 mesiacov 8123 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7561 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1904 videní | 5 minúty čítania