Všeobecný popis hotela Kos Imperial:

 

 • O hoteli
  Exkluzívny hotelový rezort patrí do prestížnej hotelovej siete Grecotel. Ponúka ubytovanie s prvotriednymi službami a je situovaný pri krásnej piesočnato-kamienkovej pláži v letovisku Psalidi. Hotel je ideálny pre náročných klientov, ktorí hľadajú luxus, pohodlie a prvotriedne služby.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza na pokojnom mieste uprostred krásnej prírody, priamo pri piesočnato-kamienkovej pláži s pozvoľným vstupom do mora. Centrum moderného letoviska Psalidi a hlavné mesto Kos sú pohodlne dostupné miestnou dopravou. V blízkosti sú nákupné možnosti, zábava a moderný aqua park.
   
 • Ubytovanie
  Hotel poskytuje ubytovanie v elegantných dvojlôžkových izbách s možnosťou prístelky a v rozličných typoch viliek či bungalovov. Izby sú vybavené kúpeľňou, klimatizáciou, satelitnou TV a WiFi pripojením. Pre rodiny sú k dispozícii priestranné bungalovy s bočným výhľadom na more alebo rodinné izby pre až 5 osôb.
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel ponúka vzdušnú vstupnú halu s recepciou, hlavnú reštauráciu, štýlové a la carte reštaurácie, bar pri bazéne a na pláži, WiFi pripojenie, fitnes centrum, SPA centrum, bazény s morskou vodou, detský bazén, športoviská, požičovne, kaderníctvo, kozmetický salón a animačné programy.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka polpenziu so širokým výberom jedál formou bufetu. Možnosť objednania programu premium plus s neobmedzeným množstvom nápojov a ľahkým občerstvením. Pre deti je k dispozícii detské menu. Hostia majú možnosť využiť služby luxusných a la carte reštaurácií.
   
 • Pláž
  Pred hotelom sa rozprestiera dlhá piesočnato-kamienková pláž s blankytne modrou vodou. Klientom sú k dispozícii služby plážového baru, sprchy, prezliekarne a ležadlá so slnečníkmi (zadarmo). Na pláži sa ponúkajú rôzne vodné športy a aktivity.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádza moderný aqua park, rôzne nákupné možnosti, reštaurácie a zábavné podniky. Hostia môžu navštíviť aj blízke historické pamiatky a užiť si krásy ostrova Kos.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: Priamo pri pláži
  Mesta Psalidi: 2 km
  Hlavného mesta Kos: 5 km
  Medzinárodného letiska: 29 km
   
Lokalita
Počasie
Priemerné teploty
vzduch voda
Priemerné počasie
v čase dovolenky
15 °C 14 °C
Jan

14 °C

13 °C

Feb

14 °C

13 °C

Mar

15 °C

14 °C

Apr

18 °C

16 °C

May

21 °C

19 °C

Jun

26 °C

23 °C

Jul

29 °C

25 °C

Aug

29 °C

26 °C

Sep

27 °C

24 °C

Oct

23 °C

21 °C

Nov

19 °C

18 °C

Dec

16 °C

15 °C

Grécko

Grécko

Grécko

Krajina, ktorú si bohovia vybrali za svoje sídlo, domov jednej z najstarších civilizácií sveta a v neposlednom rade i miesto vzniku tradícií olympijských hier. Pobrežie dlhé 15 000 km, množstvo ostrovov a ostrovčekov, nádherné piesočnaté, skalnaté i kamenisté pláže, krásna drsná príroda, fascinujúce starobylé monumenty, láskaví a priateľskí ľudia, to všetko sú dôvody, prečo je dnešné Grécko pre turistov jednou z najvyhľadávanejších krajín.

Zakyntos

Zakynthos je tretím najväčším ostrovom v Jónskom mori a jedným z najkrajších gréckych ostrovov. Patrí medzi najzelenšie ostrovy v Grécku a zvlášť na jar je kvitnúcou záhradou, kedy je vzduch presýtený vôňou bylín a eukalyptov. Preto je nazývaný „Ostrovom vôní“ alebo tiež „Kvetom východu“. Ostrov je členitý, z veľkej časti hornatý a zalesnený, ponúka ale i rozsiahle háje olivovníkov, citrusov, viníc a úrodné nížiny. Okrem veľkého množstva nádherných pieskových a kamienkových pláží sa pozdĺž pobrežia nachádza mnoho pôsobivých skalnatých útesov, jaskýň a ostrovčekov. Na Zakyntose je všetko na dosah ruky – rozloha približne 400 km2 je výhodou – a tak každý deň môžete byť na inom mieste či opačnom konci malého kúska zázračnej pevniny. A ak nájdete v piesku na pláži odtlačky podobné stopám po pneumatike, vedzte, že ich zanechali korytnačky Caretta caretta, vyskytujúce sa v plytčinách na južnom pobreží.

Tsilivi

Severné pobrežie ostrova lemujú kilometre pieskových pláží s menšími či väčšími strediskami – Tsilivi, Planos, Tragaki, Alykes, Alikanas, ktoré turistov dovedú až k nezabudnuteľným morským jaskyniam na severozápade ostrova.

Korfu

Kerkyra = Korfu je považovaný za jeden z najzelenších a najkrajších gréckych ostrovov. Každoročne priťahuje tisíce návštevníkov svojou rozmanitosťou: prírodné krásy ostrova, zalesnené pohoria, útesy padajúce strmo do priezračne čistej vody, sady cyprusov a olivovníkov, prekrásne romantické zátoky a nespočetné množstvo pláží. Vďaka príjemne vlhkému podnebiu, ktoré je pre túto oblasť ojedinelé, je ostrov oddávna vyhľadávaný ľuďmi s dýchacími problémami. Aj napriek vysokej návštevnosti si Korfu stále zachováva veľmi príjemnú atmosféru. Nech sa už vyberiete kamkoľvek, určite objavíte krásne miesta s očarujúcou prírodou alebo tradičnou architektúrou, o ktorú na Korfu rozhodne nie je núdza.

Kréta

Nádherný ostrov s vynikajúcimi klimatickými podmienkami je vďaka záplave zelene a kvetín najkrajší na jar a na začiatku letnej sezóny, ale nech už prídete kedykoľvek, nebudete sklamaní. Ostrov je tak veľký a má toľko lákadiel nielen v podobe prírodných krás a zvláštností, ale aj kultúrnych pamiatok, že ho za jednu dovolenku celý nespoznáte. To ale vôbec nevadí, určite prídete radi znova, na iné pobrežie, do iného strediska, kde to bude vyzerať úplne inak, ale napriek tomu sa tu budete cítiť veľmi príjemne a takmer ako doma. Ak si dáte poradiť, a nepreležíte celý pobyt len na pláži vášho hotela so stravovaním all inclusive a dokonalým servisom, a necháte sa zlákať k výletom alebo si prenajmete auto, tak určite nebudete ľutovať a spoznáte nevídané krásy ostrova.

Rhodos

Rhodos je nazývaný aj ostrovom slnka vďaka svojim 300 slnečným dňom v roku. V kombinácii so sviežim morským vetrom a nižšou vlhkosťou, sa počas horúcich letných dní stáva dovolenkovým rajom. Zároveň je najväčším ostrovom v súostroví Dodekanesos. Svojou rozmanitou ponukou, čo sa týka pláží aj ubytovacích kapacít umožňuje uspokojiť výber každého klienta. Na ostrove nájdete všetko: pulzujúce hlavné mesto Rhodos ponúka okrem kúska histórie aj množstvo barov, reštaurácií, kaviarní, diskoték, obchodov. Pre vyznávačov histórie okrem iného odporúčame aj návštevu južného pobrežia, antického mestečka Lindos s Akropolou. Na svoje si prídu aj aktívni športovci, ktorým sa ponúkajú vodné športy ako je windsurfing, surfing, skútre, plavba na jachte, parasaling a i. (hlavne sever a severozápad ostrova, južný cíp ostrova Prasonisi).

 

Mena:Euro
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Pluralitná republika
Hlavné mesto:Atény

Letoviská Grécko

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 5 mesiacov 1130 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 5 mesiacov 1691 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 5 mesiacov 7492 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 5 mesiacov 6511 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 5 mesiacov 1240 videní | 5 minúty čítania