Fakultatívne výlety Zanzibar

Zažite exotické miesta, na ktoré nezabudnete. Spoznajte Zanzibar v jeho skutočnej kráse. Stačí si len vybrať.

Okoreňte si dovolenku na farme s korením

Vydajte sa na obľúbený výlet za poznaním pravej atmosféry Zanzibaru. Navštívite farmu, kde sa pestuje korenie. Uvidíte na vlastné oči muškátové oriešky rastúce na stromoch, alebo vyskúšať lúpať kôru škorice. Váš sprievodca pred vami odreže trochu koreňov, vetvičiek a kôry a bude vás skúšať, či podľa vône alebo chuti uhádnete o aké korenie ide.

Tiež vám budú ponúknuté chutné zelené kokosové orechy. Počas prehliadky farmy si budete môcť zakúpiť balené korenia, Kurkumu dlhú, vanilkový struk, chilli papričky, čierne korenie, klinčeky, muškátové oriešky, kúsky škorice alebo škoricový prášok, zázvor a ďalšie koreniny.

Orientačná cena: približne 98 USD za osobu


Cesta do pôvodných dažďových pralesov

Navštívte Jozani Forest, jeden z posledných pôvodných dažďových pralesov, ktoré na území Afriky môžeme nájsť. Tento prales sa honosí bohatstvom prírodných darov, ako sú močariská a večne zelené kroviny. Najväčšou atrakciou pralesa sú jeho prapôvodní obyvatelia, opičky nazývané Red Colobus Monkey's (červeno sfarbené guerézy pláštikové), ktoré tu môžete pozorovať.

Orientačná cena: približne 111 až 134 USD za osobu

Objavte na ľodi najkrajšie zákutia Zanzibaru

Výlet Safari Blue loďou je spojený s pozorovaním delfínov, prehliadkou okolitých ostrovčekov, piesočných plytčín a koralových útesov v oblasti Menai Bay. Výlet zahŕňa aj zapožičanie kvalitných výstrojov na šnorchlovanie a asistenciu skúsených inštruktorov.

Osviežite sa chladenými nápojmi a exotické chute ukojíte obedom zloženým z morských plodov, grilovaných rýb a morských ráčikov, ovocia, kávy a likéru Amarula, ktorý je rovnako v cene výletu.

Orientačná cena: približne 179 USD za osobu


Spoznajte všetky atrakcie mesta Zanzibar

Prehliadka Stone Towne zahŕňa návštevu mestského trhoviska, bývalého trhu s otrokmi, národného múzea Zanzibaru, budovy Najvyššieho súdu, starého Nemeckého konzulátu, bývalého anglického klubu - Africa House, pevnosti"Tip - tip house", Kelela Square, starého Britského konzulátu, sirotinca, starej pevnosti, záhrad Forodhani, domu Zázrakov, múzea v sultánskom paláci, zákazníckeho domu, starej lekárne, tradičného prístavu pre plachetnice, domu Livingstona, paláca Marahub, všetkých najzaujímavejších atrakcií, ktoré môžeme v meste Zanzibar nájsť.

Orientačná cena: približne 98 USD za osobu

Uvedené ceny sú iba orientačné. Presné ceny a programy výletov vám ponúkne delegát na mieste.

Môže vás zaujímať:
Dovolenka na Zanzibare

Vyberte si zo širokej ponuky hotelov

Neviete sa rozhodnúť? Použite náš online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.