Všeobecný popis hotela Meliá Tortuga Beach:    

 

 • O hoteli
  Hotel Melia Tortuga Beach je synonymom luxusu a pokojnej atmosféry na ostrove Sal. Tento 5-hviezdičkový rezort je vďaka svojej krásnej polohe, vynikajúcemu servisu a bohatému vybaveniu ideálnym miestom pre páry aj rodiny s deťmi. Hotel ponúka rôzne gastronomické zážitky v skvelých reštauráciách, niekoľko barov s uvoľnenou atmosférou vrátane plážového baru a grill baru, odkiaľ môžu hostia obdivovať západ slnka. 
   
 • Poloha
  Rezort sa nachádza 3 km od letoviska Santa Maria, priamo pri širokej piesočnatej pláži. Nákupné možnosti, zábava a rôzne aktivity sú dostupné buď priamo v hoteli alebo v Santa Marii. Medzinárodné letisko je vzdialené 18 km.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka komfortné a priestranné dvojlôžkové suity s kuchynským kútom, klimatizáciou, TV, Wi-Fi, minibarom a vlastným sociálnym zariadením. Sú tu aj väčšie rodinné suity s dvoma spálňami a priestrannejším obývacím priestorom.
   
 • Zariadenie hotela
  Rezort disponuje vstupnou halou s recepciou, hlavnou a a la carte reštauráciami, grill barom, plážovou reštauráciou, nočným klubom, obchodom so suvenírmi, konferenčnými miestnosťami, dvoma bazénmi, detským bazénom, mini klubom, ihriskom a Spa centrom. Wi-Fi pripojenie je dostupné zadarmo.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka All inclusive službu, zahŕňajúcu raňajky, obedy a večere formou bufetu, občerstvenie počas dňa a neobmedzené množstvo nápojov.
   
 • Pláž
  Pláž pri hoteli je piesočnatá s kamennými časťami pri vstupe do mora. K dispozícii sú ležadlá, slnečníky zadarmo a plážový bar.
   
 • Okolie
  V okolí rezortu sa nachádzajú nákupné možnosti, zábava, rôzne reštaurácie a bary, ako aj možnosti pre vodné športy a požičovne automobilov a motocyklov.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: pri pláži
  Letiska: 18 km
  Centra Santa Marie: 3 km
  Nákupných možností: v hoteli
Lokalita

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy, skratkou Kapverdy sa nachádzajú medzi rovníkom a obratníkom Raka približne 500 km od Africkej pevniny - Senegalu. Prezývajú sa tiež “Ostrovy zeleného mysu”. Kapverdy sú tvorené súostrovím 10 soptených ostrovov a 8 menších ostrovčekov. Rozdeľujú sa do dvoch skupín Barlavento a Sotavento.

Medzi ostrovy Barlavento, teda náveterné ostrovy patria Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal a Boa Vista.  Medzi ostrovy Sotavento, teda záveterné ostrovy patria Maio Santiago, Fogo, Brava.

Hlavné mesto Praia leží na najväčšom ostrove Santiago. Ostrovy Sal, Boa Vista a Maio sú piesočnaté a preto turisticky vyhľadávané. Ostatné ostrovy sú skôr skalnaté a s bujnejšou vegetáciou. 

Boa Vista

V preklade krásny pohľad. Je to tretí najväčší ostrov Kapverd a má najkrajšie biele pláže obmývaní krištáľovými vodami oceánu z celého súostrovia. Dajú sa porovnávať s plážami Indického oceánu. Najznámejšia a najväčšia je Santa Monica. Na pláži Cabo Santa Maria nájdeme vak španielskej lode. Pokiaľ by ste sa chceli okúpať v teplejších vodách, tak ostrov ponúka záliv s plážou Paia de Chava s kľudným morom, teplejšom o 2-3 stupne ako v ostatných častiach ostrova. Vo vodách v okolí tohto ostrova sa nachádzajú vraky starých lodí, čo lákajú najmä milovníkov potápania. V centre ostrova je možné vidieť pozostatky stredovekej portugalskej pevnosti vojvodu z Braganzy a ďalší rád koloniálnych stavieb.

Sal

Ostrov považovaný za turistické centrum. V južnej časti ostrova  pri peknej bielej pláži sa v zátoke nachádza bývala rybárska dedinka. Postupne sa premenila na turistické mestečko Santa Maria. Pláže sú tak nádherné, že ich možno prirovnávať k plážam Karibiku. Ostrov ponúka široký záber zábavy a vodných športov. Tak ako ostrov Boa Vista aj ostrov Sal je  centrum pre potápanie, windsurfing alebo rybárčenie. Centrum ostrova ponúka historické námestíčka a domovy, africké kaviarne.  Na ostrove sa nachádza aj soľná bana v ktorej je voda s liečivými účinkami porovnateľnými s Mŕtvym morom. 

Mena:CVE - Kapverdské escudo
Časový posun:- 3h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Semi-prezidentský systém
Jazyky:Portugalčina
Hlavné mesto:Praia

Letoviská Kapverdské ostrovy

2
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 9 mesiacov 1822 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 9 mesiacov 2704 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 10 mesiacov 8153 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 10 mesiacov 7595 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 10 mesiacov 1948 videní | 5 minúty čítania