Středisko

Golem

Poloha

Šestipodlažní hotel je umístěn v zahradě přímo u písčité hotelové pláže, cca 2 km od centra střediska a cca 40 km od letiště v Tiraně; autobusová zastávka cca 2 km od hotelu, nejbližší obchody a restaurace 50 m.

Pláž

Hotelová písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází přímo u hotelu, slunečníky a lehátka zdarma.

Vybavení

Vstupní hala, recepce, výtahy, restaurace, 3 bary, parkoviště, WiFi v lobby zdarma, bazén s terasou na slunění; lehátka a slunečníky zdarma, konferenční místnost.

Ubytování

Standardní dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky jsou vybaveny vlastním příslušenstvím (koupelna, WC, fén), klimatizací, SAT/TV, ledničkou, trezorem a balkonem nebo terasou. Za příplatek pokoje s bočním nebo přímým výhledem na moře.

Stravování

All inclusive zahrnuje snídaně (7:30-10:00), obědy (13:00-15:00) a večeře (19:00-21:00), odpolední občerstvení, alkoholické a nealkoholické nápoje místní výroby (10:00-22:00) v časech a místech určených hotelem.

Sport a zábava

Dětský koutek;příležitostně živá hudba; za poplatek vodní sporty na pláži; historické památky v nedalekém Durresu.

Cena zahrnuje

* leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků  * transfery v cíli zájezdu  * počet noclehů dle smlouvy o zájezdu * stravování v rozsahu uvedeném u ubytovacího objektu  * služby delegáta  * pojištění dle zák. 159/99 Sb.

Lokalita

Albánsko

Albánsko

V Albánsku sa postupne prebúdza cestovný ruch, zato  o Albánsku je známe, že majú dlhú tradíciu pohostinnosti.  Albánsko je krajina so širokospektrálnym reliéfom krajiny. Ponúka hory s horskými dedinami, historické mestečká, kde sa zastavil čas, čistú a krásnu prírodu doplnenú s peknými plážami. Samé Albánsko sa prirovnáva k Maldivám Európy.  Postupne objavované Albánsko sa stáva čoraz lákavejším vďaka bielym plážam, krištáľovej vode, dokonca nadvodným vilkám. Obľube sa tešia prímorské letovisko Ksamil, prirovnávané k Maldivám a letovisko Durres. Ksamil je vzdialené od letiska v Tirane približne štyri hodiny autom. Prípadne je možnosť letu na Korfu, odkiaľ sa dá plaviť trajektom do Sarande. Zo Sarande je to len polhodinka autom.

Durres

Letovisko ležiace pri Jadranskom mori s prístavom. Zároveň je toto prístavné mesto druhé najväčšie mesto Albánska. Južná časť tohto prístavného letoviská je lemovaná dlhou piesočnatou plážou, kde na pobreží vyrástli hotelové komplexy zastúpené jednoduchými hotelmi a penziónmi až po luxusné 5* hotely. Centrum mesta ponúka návštevníkom pohľad do histórie tohto letoviska ako hradné stavby, amfiteáter z čias rímskych, mešitu, ale aj trhovisko.

Mena:ALL - Albánsky lek
Časový posun:Bez posunu
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér nie je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Parlamentná republika
Jazyky:Albánčina
Hlavné mesto:Tirana

Letoviská Albánsko

1
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 8 mesiacov 1561 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 8 mesiacov 2444 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 8 mesiacov 7918 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 8 mesiacov 7331 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 9 mesiacov 1683 videní | 5 minúty čítania