Lokality na Mauríciu

Maurícius je krásny aj preto, lebo ponúka nekonečné možnosti. Vybrali sme pre vás tie najlepšie letoviská.

Letovisko Port Louis: Dovolenka v čarovnom meste

Navštívte hlavné mesto s čínskou pagodou, európskou architektúrou, indickým chrámom a takmer arabským trhom. Ak ste podľahli kúzlu filatelie, nenechajte si v hlavnom meste ujsť návštevu múzea Blue Penny s originálnymi exponátmi preslávených poštových známok – modrého a oranžového Maurícia. Port Louis ponúka bohaté možnosti nákupov. Ak budete zmorení nákupmi alebo množstvom zážitkov, môžete si posedieť a občerstviť sa v niektorej z mnohých miestnych reštaurácií.

Letovisko Trou aux Biches: Nič vám nebude chýbať

Stále pomerne pokojné Troux aux Biches ponúka pestrý výber ubytovania všetkého druhu, a to samozrejme priamo na pláží. Niektoré pláže nie sú tak turisticky známe a tak si je môžete užiť v kľude a takmer osamote. Lokalitou je vhodná na potápanie - obdivovať prenádherné koraly a celý podvodný svet stačí len so šnorchlom. Veľkou atrakciou je akvárium pri hlavnej ceste Route Royale. V akváriu žije viac ako 200 druhov rýb, bezstavovcové živočíchy, živé morské koraly a morské huby. Nájdete tu aj golfové ihrisko, potápačské centrum, reštaurácie, kaviarne, ale aj kasíno.

Letovisko Grand Baie: Centrum nočného života

Kedysi malá pokojná rybárska dedinka sa behom rokov premenila na obľúbené letovisko, ktoré sa chváli ako krásnou prírodou, tak kvalitnými službami. Živé letovisko s bohatými možnosťami nákupov a občerstvenia je známe aj ako obľúbené centrum nočného života na ostrove.

Letovisko Grand Gaube: Aktívna dovolenka na pláži

Grand Gaube nadväzuje na letovisko Grand Baie. Aj tu nájdete dokonalé pláže, koraly, biely piesok a služby na vysokej úrovni. Milovníci športov si tiež prídu na svoje. Často sa sem cestuje za potápaním, windsurfingom alebo za príjemným leňošením na pláži. Ďalším lákadlom sú ideálne podmienky pre rybolov.

Letovisko Poste de Flacq: Príjemné rušné mesto

Jedno z väčších miest, príjemné a rušné mesto s veľkým nedeľným trhom, nachádzajúce sa na východnom pobreží. Nájdete tu krásny hinduistický chrám, ktorý stojí na malom ostrovčeku a s Poste de Flacq je spojený mostom. Veľmi zaujímavý je aj najväčší spracovateľský závod na cukrovú trstinu na ostrove – Flacq Union of Estate Limited (Fuel). Leží niekoľko kilometrov od Centre de Flacq a je považovaný dokonca za najväčší závod svojho druhu na svete.

Letovisko Belle Mare: Na prekrásnych plážach

Oblasť Belle Mare sa nachádza na východnom pobreží a pýši sa jednou z najkrajších pláží na ostrove - dlhou a nádhernou plážou s čistým bielym pieskom a bohatým podmorským životom. Celú pláž si môžete pozrieť z bývalej vápenky, ktorá bola prestavaná na vyhliadkovú vežu. V oblasti nájdete aj 2 golfové ihriská - Belle Mare je teda vhodné pre milovníkov aktívnej dovolenky i pre ľudí, čo vyhľadávajú kľud a relax.

Letovisko Trou d'Eea Douce: Malé turistické mestečko

Pôvodne rybárska dedinka, dnes malé turistické letovisko s jedinou ulicou ležiace neďaleko Belle Mare získalo svoje meno podľa prírodného morskéha bazéna, ktorý je napájaný podzemným sladkovodným prameňom. Známe najmä ako východiskový bod pre výlety na ostrovček Ile aux Cerfs.

Letovisko Blue Bay: Miesto pre vodné športy

Táto oblasť bola známa ako prvý morský park na ostrove. Je výborným miestom pre vodné športy, šnorchlovanie, potápanie, kúpanie v mori alebo len slnenie na pláži. Oblasť je ohraničená koralovými útesmi, ktoré ju ochraňujú pred veľkými vlnami a je výbornou lokalitou s obrovským množstvom rýb.

Letovisko Le Morne: Pod legendárnou horou

Polostrov na juhozápadnom pobreží patrí k najobľúbenejším miestam návštevníkov. Neprehliadnuteľnou dominantou je legendami opradená stolová hora Le Morne Brabant, ktorá sa svojimi 556 m majestátne týči nad 4kilometrovou plážou a vytvára tak neopakovateľnú kulisu. Krásne a čisté dlhé pieskové pláže sú tu určené len návštevníkom prevažne luxusných hotelov. Nájdete tu aj 18-jamkové golfové ihrisko.

Letovisko Tamarin: Najobľúbenejšie miesto pre surferov

Tamarin sa nachádza na západnom pobreží ostrova. Mesto je známe vďaka kvalitnému golfovému ihrisku a, ako všade na Mauríciu, dokonalým plážam vhodným pre všetky druhy vodných športov. Miestna pláž je jedným z najobľúbenejších miest pre surferov.

Letovisko Flic en Flac: Dovolenka vo vidieckom duchu

Rýchlo sa rozvíjajúce letovisko lemované rozľahlými plážami ležiace na západnom pobreží Maurícia si zatiaľ ešte drží svoj vidiecky charakter. Celá oblasť je veĺmi obľúbená a samozrejmosťou sú dokonalé pláže s priezračnou vodou, korálové útesy a biely piesok.

Môže vás zaujímať:
Dovolenka na ostrove Maurícius
Fakultatívne výlety na ostrove Maurícius
Vyberte si zo širokej ponuky hotelov
Neviete sa rozhodnúť? Použite náš online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.