Golf v Spojených arabských emirátoch

Stabilné klimatické podmienky, minimum zrážok, vysoká kvalita poskytovaných služieb a exotické prostredie sú hlavnými dôvodmi, prečo sú Spojené arabské emiráty stále viac vyhľadávanou destináciou milovníkov golfu z celého sveta. Vyberte si golfové ihriská, zvoľte si hotel a my vám zabezpečíme komplexné služby vrátane transferov na golfové ihrisko a golfových hier.

Emirates Golf Club Dubai

Golfový klub Emirates Golf Club alebo „Dubajský zázrak” patrí medzi najkvalitnejšie golfové ihriská v Dubaji. Moderný areál má 2 majstrovské trávnaté ihriská s 18 jamkami. Na ihrisku Majlis sa pravidelne organizuje turnaj European Tour – Dubai Desert Clasic a Dubai Ladies Masters. Druhé klubové ihrisko navrhoval Nick Faldo. Medzi slávnych hráčov tohto klubu patrí Tiger Woods, Ernie Els alebo Henrik Stanson.
Počet jamiek (Majlis): 18, PAR : 72, Handicap: M28/Ž36
Počet jamiek (Falco): 18, PAR : 72, Handicap: M28/Ž36

Dubai Creek Golf & Yacht Club Dubai

Golfový klub Dubai Creek Golf sa nachádza v samotnom centre Dubaja na nábreží dubajského zálivu. Originálna budova klubu tzv. "plachetnica" patrí k architektonickým symbolom moderného Dubaja. Vynikajúce 18jamkové ihrisko patrí medzi najkvalitnejšie a najznámejšie v Dubaji, na jeho dnešnej podobe sa podieľal Tomas Björn. Ihrisko je svojim charakterom vhodné pre stredne náročných rekreačných hráčov.
Počet jamiek: 18, PAR : 71, Handicap: M28/Ž36

The Montgomerie Dubai Golf Club

Jeden z najnovších dubajských golfových rezortov The Montgomerie Dubai bol navrhnutý známym golfistom Colinom Montgomeriem. Náklady na vybudovanie luxusného rezortu presiahli 15 miliónov USD. Vďaka svojej kvalite všetkých herných plôch je toto ihrisko považované za klenot medzi dubajskými ihriskami. Najväčšou atrakciou je jamka číslo 13, ktorá má 950 m2 rozľahlý green.
Počet jamiek: 18, PAR: 72, Handicap: M28/Ž36

Al Badia Golf Club

Majstrovské ihrisko navrhnuté Robertom Trentom Jonesom Jr., kde hráči golfu všetkých zručností prežijú dokonalý golfový zážitok. Na ihrisku je celkom 11 jazier a rybníkov, nachádzajú sa tu početné kaskádovité vodopády v záplave pôvodnej vegetácie. Vďaka originálnemu dizajnu patrí toto ihrisko medzi najlepšie v oblasti.
Počet jamiek: 18, PAR : 72, Handicap: M28/Ž36

Jebel Ali Golf Resort Dubai

Toto ihrisko s krásnym výhľadom na Perzský záliv navrhol Peter Harradine. Ihrisko je atraktívne aj vďaka slanému jazeru nachádzajúcemu sa uprostred. Svojim charakterom je vhodné aj pre začiatočníkov. Ihrisko má 27jamkový putting green, rozľahlý chipping, pitching a cca 300 m dlhý driving range, každá jamka je unikátna svojim prevedením.
Počet jamiek: 9, PAR : 36, Handicap: M28/Ž45

Al Hamra Golf Course Ras Al Khaimah

Majstrovské 18 jamkové ihrisko Al Hamra Golf Course sa nachádza v tesnej blízkosti obľúbených hotelových komplexov Casa Hotel & Resort a Al Hamra Fort. Aj toto ihrisko pomáhal vytvoriť preslávený golfista Peter Harradine. Ihrisko nie je príliš zložité, odporúča sa preto aj začiatočníkom.
Počet jamiek: 18, PAR : 72, Handicap: M28/Ž36