Fakultatívne výlety

Kuba vás očarí na prvý pohľad. Zažite ju zblízka. Vyberte si svoj kubánsky príbeh.

1. Navštívte koloniálnu Havanu

Havana je staré karibské mesto, ktoré vás upúta svojou tropickou zmyselnosťou. Má svoju starobylú časť, ako aj modernú časť a obe rozhodne stoja za návštevu. Plná honosnej architektúry a umenia vám ponúka k videniu bývalý prezidentský palác, Kapitol, Plaza de la Catedral, pobrežnú triedu Malecón, Hemingwejovské bary. Druhá varianta je s možnosťou návštevy fabriky na výrobu cigár. Chutný obed je v cene výletu.

Orientačná cena: 67 až 90 EUR za osobu

2. Zažite nočnú Havanu plnú tanca

Vyberte sa aj vy na výlet spoznať najatraktívnejšie miesta mesta Havana. Budete si môcť naživo užiť miesta, kde ožívajú rytmy salsy. Vychutnáte si večeru a show v kabarete Parisien v známom hoteli Nacional. Vstup len od 16 rokov a so zaujímavou podmienkou nosenia dlhých nohavíc pre pánov.

Orientačná cena: 105 EUR za osobu

3. Dobrodružný výlet na juh Kuby

Dobrodružný výlet smeruje do južnej časti Kuby. Na ceste sopznáte poľnohospodársky vidiek či koloniálne miesta Cienfuegos a Trinidad zaradené v zozname UNESCO.

Po nocľahu v horskom hoteli sa vydáte cestou dažďovým pralesom Topes de Collantes vo vojenských džípoch. Po pešej túre vás bude čakať osviežujúce kúpanie vo vodopádoch. Cestu uzavrieme v meste Santa Clara s mauzóleom Che Guevaru.

Ochutnávka miestnych špecialít a stravovanie v cene. Nezabudnite si pribaliť pas.

Orientačná cena: 135 EUR za osobu

4. Krokodília farma a kúpanie v Zátoke Svíň

Vydajte sa na výlet do oblasti Guamá pri Karibskom mori. Oblasť je známa slávnou históriou a krásnou prírodou. Navštívite krokodíliu farmu, zažijete plavbu po jazere pokladov, uvidíte repliky indiánskej dedinky a budete mať možnosť ochutnať krokodílie mäso.

Následne si oddýchnete a občerstvíte sa na pláží v Zátoke Svíň v Karibiku.

Orientačná cena: 59 EUR za osobu

5. Po stopách cukrovej trstiny

Poobedňajší výlet vás zavedie na vidiek k mestu Cardenas, kde sa pestuje cukrová trstina. Na výlete ochutnáte aj guarapo, čo je šťava z cukrovej trstiny.

Navštívite cukrovar, preveziete sa parnou lokomotívou a ako suvenír si odnesiete "odpadový” produkt po výrobe cukru - 2 fľaše rumu na osobu.

Orientačná cena: 45 EUR / dospelý6. Zažite adrenalín na džípoch

Množstvo zážitkov počas jedného dňa. Aj o tom je celodenný výlet na džípoch v palmovom údolí Yumurí. Užijete si šnorchlovanie pri koralových útesoch či kúpanie v jaskyni.

Počas výletu vás čaká plavba člnom po tropickej rieke Canímar a návšteva farmy s možnosťou jazdy na koňoch.

Orientačná cena: 81 EUR za osobu

7. Jedinečné historické mestá Kuby

Koloniálne mestá na juhu Kuby Cienfuegos (perla Kuby) a Trinidad sú súčasťou UNESCO. S nami budete mať možnosť uvidieť historické centrá a spoznávať zákutia týchto čarovných miest spolu s miestnou kuchyňou, ktorú máte v cene.

Orientačná cena: 76 EUR za osobu

8. Plavba katamaránom za delfínmi

Plavba katamaránom vám prinesie zážitky ako šnorchlovanie pri korálových útesoch, interaktívny program s delfínmi a výlet na polostrov Cayo Blanco. Počas celej plavby si okrem obeda budete môcť užívať otvorený bar.

Orientačná cena: 109 EUR za osobu

9. Zaplávajte si s delfínmi

Zažite aj vy nezabudnutelný zážitok zaplávať si s delfínmi. V cene tohto výletu je aj občerstvenie a otvorený bar počas plavby k delfináriu.

Orientačná cena: 97 EUR za osobu

10. Výlet na najkrajšie karibské pláže

Letecký výlet na korálový ostrov Cayo largo vás privedie na najkrajšie pláže Karibiku. Počas dňa si užijete aj plavbu katamaránom na ostrov leguánov, šnorchlovanie pri korálových útesoch, kúpanie v prírodnom bazéne uprostred Karibiku či kúpanie a opaľovanie na rozprávkovej pláži Sirenas. Obed a nápoje na lodi a na pláži sú v cene.

Orientačná cena: 238 EUR za osobu

Kuba pláž dovolenka


Uvedené ceny sú iba orientačné. Presné ceny a programy výletov vám ponúkne delegát na mieste.

Môže vás zaujímať:
Dovolenka na Kube
Letoviská na Kube

Vyberte si zo širokej ponuky hotelov

Neviete sa rozhodnúť? Použite náš online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.