Last Minute Španielsko, Gibraltár, Maroko

(Našli sme pre Vás 0 last minute termínov)
Španielsko - krajina, ktorá každoročne priťahuje milióny návštevníkov krásnymi prírodnými scenériami, zaujímavými mestami a výnimočnou stredomorskou atmosférou. Je to unikátna krajina plná kontrastov, ktorá tvorí spojivo medzi Európou a Afrikou. Španielsko ponúka stovky kilometrov pobrežia s piesočnatými plážami, nespočetné kultúrne a historické pamiatky, romantické ostrovy, bohatú gastronómiu, zábavu v tanečnom rytme "flamenca" či býčie zápasy. Španielske kráľovstvo je krajinou, ktorá učaruje azda každému a nie nadarmo je najnavštevovanejšou krajinou Európy.

Gibraltár - výbežok na juhu Španielska, ktorý spadá pod zámorské územie Veľkej Británie. Jedine tu stretnete voľne žijúce opice v Európe. Nájdete jedno z dvadsiatich 100 tonových vojnových diel na svete a naskytne sa vám najjasnejší pohľad na iný kontinent, Afriku, ktorú budete mať  na dosah ruky. Niekoľko zátok využívajú nielen návštevníci ale aj turisti. Je ideálnym miestom, odkiaľ možno sledovať delfínov a hneď niekoľko druhov.

MAROKO - kultúrne veľmi bohatá krajina so silným francúzskym vplyvom, ktorej návštevu netreba odkladať. Ponúka nám najväčšiu púšť tiahnucu sa cez desať ďalších štátov, vynikajúce hotelové rezorty v Agadire, prístavnom meste. Známejším a najväčším prístavom v Severnej Afrike sa môže pýšiť už len Cassablanca. Za maurskými pamiatkami pocestujeme do Rabatu, hlavného a zároveň kráľovskeho mesta Maroka, kde sídli kráľ a vláda. Za pravou Afrikou sa vyberieme do vnútrozemia, aby sme obdivovali Djemaa El Fna – námestie v centre mesta Marrakéš, kde predvádzajú svoje umenie zaklínači hadov, klauni, hudobníci či akrobati. Ich vystúpenie si môžeme spríjemniť mätovým čajom či pri typickej korenistej kuchyni, ktorá rozvoniava celým Marokom.