Fakultatívne výlety na ostrove Cyprus

Vďaka neobyčajným výletom, ktoré sme pre vás pripravili, si užijete dovolenku na Cypre naozaj naplno. 

1. Kyrenia

Počas výletu budete mať možnosť navštíviť pozostatky známeho hradu Sv. Hilariona, ktorý pripomína hrad z Disneyho rozprávky o Snehulienke a ponúka nádherný výhľad na celé pobrežie Kyrenie. Ďalšou zastávkou bude opátstvo Bellapais považované za majstrovské dielo gotického umenia a neskôr mohutný hrad v Kyrenii s vrakom antickej lode starej 2 300 rokov. Deň zakončíte v kyrenijskom prístave, ktorý je považovaný za najkrajší na celom ostrove.

Orientačná cena: 45 EUR za osobu

Kyrenia

2. Poloostrov Karpaz

Budete mať možnosť spoznať typický cyperský život na najzaujímavejšej časti ostrova s nedotknutou prírodou. Navštívite výrobňu olivového oleja a kláštor apoštola Ondreja. Po obede sa okúpete na jednej z najkrajších cyperských pláží – Zlatej pláži a po ceste do hotela sa zastavíte v dedinke Dipkarpaz s možnosťou prehliadky mešity.

Orientačná cena: 50 EUR za osobu

3. Nikózia

Navštívite unikátne hlavné mesto Nikózia (Lefkosa), ktoré je ako jediné na svete rozdelené medzi dva štáty. V meste s úzkymi uličkami a tradičným charakterom uvidíte mestské hradby, Kyrenijskú bránu, katedrálu Sv. Sofie, veľké trhovisko a mnoho ďalších zaujímavostí.

Orientačná cena: 35 EUR za osobu

4. Famagusta

V rámci tohto výletu navštívite kláštor Sv. Barnabáša - patróna Cypru, v ktorom sú v súčasnosti vybudované archeologické múzeum a múzeum antických ikon. Nasleduje zastávka v rímskom meste Salamis a známe mesto so stredovekými hradbami Famagusta, ktoré bolo v minulosti najvýznamnejším cyperským prístavom.

Orientačná cena: 50 EUR za osobu

Famagusta

5. Cyperská noc

Výlet ponúka nezabudnuteľný gurmánsky zážitok v cyperskej reštaurácii. Ochutnáte typické predjedlá „meze“ a potom bohatý hlavný chod sprevádzaný folklórnym programom. Výlet je bez sprievodcu.

Orientačná cena: 28 EUR za osobu


6. Výlet loďou

Plavba z Kyrenie smerom na známu pláž Escape na západnej časti ostrova so širokou ponukou vodných športov. Po obede budete mať priestor na kúpanie sa v kryštáľovej vode v zátokách na kyrenijskom pobreží. Výlet je bez sprievodcu.

Orientačná cena: 35 EUR za osobu

7. Potápanie

Počas 2 hodín objavíte dych vyrážajúci podmorský svet teplých vôd Stredozemného mora. Skúsení potápači sa môžu vybrať k vraku lode, menej skúsení môžu v júni zažiť plávanie s korytnačkami kareta.

Orientačná cena: 35 EUR za osobu

Potápanie

8. Güzelyurt

Navštívite miesto, ktoré dýcha atmosférou a tradíciou Cypru a podľa ktorého je nazvaný celý ostrov. Keď vstúpite do baziliky Soli, prenesiete sa do 11. storočia pred n.l. Ochutnáte najšťavnatejšie pomaranče v meste Lefke a cestou do dedinky Yeşilırmak (Limnitis) sa vám naskytne úchvatný pohľad na staroveký perzský palác Vouni Palace.

Orientačná cena: 45 EUR za osobu

9. Jeep Safari

Zažite adrenalínovú jazdu v horách, objavte zabudnutý kláštor Ayios Ponteleimon, dajte si obed v historickom mestečku Lapta a okúpte sa vo vodách krásneho kyrenijského pobrežia.

Orientačná cena: 50 EUR za osobu


Výlety na južný Cyprus

10. Larnaka a Lefkara

Navštívite tretie najväčšie mesto ostrova - Larnaka s množstvom zaujímavostí. Zastavíte sa pri Slanom jazere a známej mešite Hala Sultan Tekke. Cesta bude ďalej pokračovať do hôr a dedinky Vavatsinia, kde ochutnáte miestne špeciality. Zastávkou bude aj mesto Lefkara známe striebrom a výšivkami a na záver ochutnáte víno priamo od miestneho vinára. Výlet vás oboznámi s históriou Cypru a budete mať možnosť zakúpiť si miestne špeciality ako víno, med, mandle, korenie a pod.

Orientačná cena: 80 EUR za osobu

11. Limassol – Omodhos

Počas výletu navštívite druhé najväčšie mesto Cypru Limassol s najväčším prístavom ostrova. Uvidíte aj pevnosť Kolossi spájanú s Templármi a najznámejším cyperským vínom Commandaria. Ďalej vinársku dedinku Omodos, v ktorej je umiestnený známy Kostol Sv. Kríža. V ňom je uchovaná lebka Sv. Filipa a povraz, ktorým mal Ježiš zviazané ruky pri ceste na Golgotu. Výlet bude zakončený rozchodom na námestí plnom kaviarničiek a ochutnávkou vína.

Orientačná cena: 85 EUR za osobu

12. Kláštor Kykkos - zelené srdce Cypru

Navštívite najznámejší a najbohatší kláštor Cypru – Kykkos, krásne horské dedinky a byzantský kostolík Agios Nicolaos, ktorý je zaradený do zoznamu UNESCO.

Orientačná cena: 85 EUR za osobu

13. Po stopách Afrodity a lásky

Navštívite Kourion s rímskymi kúpeľmi a grécko-rímskym divadlom. V Paphose si prezriete archeologický park a po obede sa prejdete prístavom. Neobídete ani Afroditinu skalu, o ktorej sa hovorí, že každá žena, ktorá sa pri nej umyje omladne a skrásnie.

Orientačná cena: 95 EUR za osobu

Paphos

Prehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O ďalšej ponuke, presnom programe, cene a dni konania výletu Vás bude informovať delegát FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.