Letoviská na Kréte

Vybrali sme pre vás tie najkrajšie letoviská. Dovolenka na Kréte je vo vašich rukách. Stači si len vybrať.

Letovisko Kokkini Hani: V centra diania

Leží v tesnej blízkosti veľmi známeho a rušného strediska Chersonissos. V Kokkini Hani však tiež nájdete všetko, čo má rušné stredisko na pobreží mať: veľké množstvo taverien, hotelíkov, dlhú pieskovú pláž a zaujímavé dovolenkové aktivity na pláži i v stredisku. Nechýbajú ani nočné bary a možnosť celodenných výletov.

Transfer z letiska: približne 35 min.

Letovisko Kato Gouves: Pláže a vodné športy

Rozvíjajúce sa rozľahlé turistické stredisko sa nachádza na severnom pobreží východne od Heraklionu. Sú tu menšie pieskové pláže s ponukou vodných športov.

K denným a večerným prechádzkam a nákupom láka niekoľko reštaurácií, taverien, kaviarní, barov, obchodov s potravinami a suvenírmi. Asi 3 km od Gouves sa nachádza krétske akvárium.

Transfer z letiska: približne 25 min.

Letovisko Chersonissos: Nič vám nebude chýbať

Veľmi známe, rušné a moderné stredisko sa rozprestiera pozdĺž pieskových a kamienkových pláží a zálivov severného pobrežia východne od Heraklionu. Cez deň ponúka možnosť relaxovať na pláži a večer stráviť príjemnou prechádzkou do centra strediska alebo na promenáde popri mori. Nachádza sa tu veľké množstvo obchodov, butikov, supermarketov, pekární, cukrární, kaviarní, zlatníctiev, obchodov so suvenírmi, reštaurácií, taverien či nočných barov a klubov.

Okružnú jazdu strediskom a po okolí môžete absolvovať miestnym turistickým vláčikom. V centre na hlavnej ulici nájdete aj niekoľko bankomatov, bánk, poštu a zastávky autobusu.

Transfer z letiska: približne 40 min.

Lestovisko Stalida: Oddych na širokých pieskových plážach

Obľúbené, stále sa rozvíjajúce rušné turistické stredisko Stalida (Stalis), sa nachádza východne od Heraklionu medzi Chersonissosom a Maliou, s ktorou je spojené dlhou rušnou promenádou. Na hlavnej ulici v Stalide nájdete bankomaty, zastávku mestského autobusu pre spojenie s okolitými letoviskami, množstvo taverien, nočných barov a obchodov. Tunajšie pláže sú široké a pieskové.

Transfer z letiska: približne 50 min.


Letovisko Malia: Pláž ideálna pre rodiny s deťmi

Letovisko je vďaka svojej krásnej pieskovej pláži s pozvoľným vstupom do mora vhodné pre rodiny s menšími deťmi, ale i pre klientov, ktorí počas svojej dovolenky nechcú zaháľať a nudiť sa.

V Malii je množstvo taverien, kaviarní, barov a diskoték, rovnako tak aj obchodov so suvenírmi, požičovní motocyklov a automobilov. Neďaleko od centra mestečka sa nachádzajú pozostatky paláca z obdobia minojskej civilizácie.

Transfer z letiska: približne 50 min.

Letovisko Agia Pelagia: Hotely s panoramatickým výhľadom

Obľúbené prázdninové stredisko, pôvodne rybárska dedinka, sa nachádza v malebnom zálive západne od Heraklionu. Pokojné a príjemné prostredie ponúka niekoľko menších pieskových pláží k odpočinku.

Za zábavou môžete vyraziť do priľahlých taverien, kaviarní a barov. Hotely sú postavené stupňovito vo svahu s krásnym panoramatickým výhľadom a nie sú vhodné pre klientov s obmedzenou pohyblivosťou.

Transfer z letiska: približne 30 min.

Letovisko Makrigialos: Pokojná dovolenka na dlhých plážach

Malá pokojná pobrežná dedinka na juhu ostrova s dlhými pieskovými a kamienkovými plážami sa rozprestiera popri pobrežnej ceste spájajúcej letovisko s vzdialeným mestom Ierapetra. V stredisku s malebným prístavom je niekoľko tradičných gréckych kaviarní, taverien, obchodíkov, barov a lekáreň. Makrigialos je vhodné pre tých, ktorí chcú počas dovolenky pokoj alebo radi cestujú.

Transfer z letiska: približne 2 hod. 30 min.

Letovisko Adelianos Kampos: Zábava a relaxácia

V minulosti malé rybárske dedinky, dnes jeden veľký, dobre vybavený turistický komplex poskytujúci turistom zázemie na strávenie dovolenky plnej zábavy a relaxácie.

Pýši sa predovšetkým dlhou pieskovou plážou, ktorá sa tiahne na západ až k východnej časti mesta Rethymno.

Transfer z letiska: približne 90 min.

Letovisko Georgioupolis: Nádherná pláž s plytkým morom

Nádherná piesková pláž, ktorá sa tu zvažuje do vody len veľmi pozvoľna, je dlhá vyše 9 km a poskytuje dostatok priestoru pre zábavu aj pokojnú relaxáciu. Unikátne sladkovodné jazero Kournas je na polceste medzi Chaniou a Rethymnom, len kúsok od Georgioupolis.

Transfer z letiska: približne 2 hod.

Letovisko Platanias: Jedno z najživších stredísk

Najnavštevovanejšie a najživšie turistické stredisko západnej Kréty leží asi 12 km od Chanie. Kúpanie na krásnych pieskových plážach môžete kombinovať s prechádzkami v rušnom centre s množstvom obchodov, taverien, kaviarní a barov.

Transfer z letiska: približne 120 min.

Letovisko Kolymbari: Veľké dovolenkové centrum

Stredisko doposiaľ nezasiahnuté veľkými hotelovými komplexmi a nadmerným turistickým ruchom západne od Chanie a priamo v miestach, kde začína južná časť polostrova Rodopou.

Transfer z letiska: približne 120 min.