Fakultatívne výlety na Kréte

Vďaka neobyčajným výletom, ktoré sme pre vás pripravili, si užijete dovolenku na Kréte naozaj naplno. 

1. Výlet k najvýznamnejšej krétskej pamiatke

Navštívte najvýznamnejšiu krétsku pamiatku, zvyšky paláca Knossos z čias minojskej civilizácie. Ďalej si užíjete výlet do historického jadra Heraklionu, benátskej pevnosti v prístave a mestskej tržnice.

Orientačná cena: 40 až 54 EUR za osobu

2. Objavte zákutia nedobytnej pevnosti

Vyberte sa na nenáročný lodný výlet s kúpaním v zátoke Kolokitha s obedom na lodi. Ostrovček je vzdialený len 8 km severne od mestečka Agios Nikolaos, na ktorom Benátčania v roku 1579 postavili takmer nedobytnú pobrežnú pevnosť vzdorujúcu tureckým nájazdom.

V súčasnosti je Spinalonga výletným miestom spojeným s kúpaním, obedom a návštevou mestečka Agios Nikolaos.

Orientačná cena: 53 až 58 EUR za osobu

3. Vydajte sa na pešiu túru najdlhšou roklinou v Európe

Má 18 kilometrov a je najznámejšou a najkrajšou krétskou roklinou. Obklopená je pohorím a národným parkom Lefká Ori. Horská túra je vhodná pre stredne zdatných turistov a vedie dole z náhornej plošiny Omalos pôvabnou prírodou s množstvom vzácnych rastlín.

Toto miesto je tiež útočiskom chránenej kozy Krikri, ktorá je symbolom krétskej nepokojnej a odvážnej duše. Príchod k Železnej bráne, najužšej časti rokliny, kde sa steny skál takmer dotýkajú, je nezabudnuteľným zážitkom.

Orientačná cena: 45 až 69 EUR za osobu

4. Navštívte vodný park plný zábavy

Výlet pre všetkých milovníkov sladkovodných bazénov, vodných radovánok, šmykľaviek, bazénov s umelým vlnobitím, toboganov či pomalých a divokých riek.

Orientačná cena: 30 až 42 EUR za osobu


5. Zažite rozprávkový výlet v bájnej Atlantíde

Rozprávkový ostrov Santorini, jeden z najkrajších gréckych ostrovov, bájna Atlantída. Nájdete tu vrstvy lávy striedajúce sa s pieskom, soľou a útesmi na čiernej láve, kontrastujúce s bielymi domčekmi a kostolíky s modrými kopulami.

Ostrov vznikol vulkanickou činnosťou a nedá sa porovnávať so žiadnym iným ostrovom v Egejskom mori. Lodný výlet s možnosťou návštevy miest Oia a Thira.

Orientačná cena: 150 EUR za osobu

6. Šnorchlovanie na pirátskom ostrove

Lodný výlet ku prekrásnemu a neobývanému, v minulosti pirátskemu polostrovu na severozápade Kréty, kde si môžete vyjsť na benátsku pevnosť alebo sa vykúpať v tyrkysovo čistej vode. Gramvousa patrí k najkrajším miestam na šnorchlovanie a potápanie v priezračnej vode plnej morských živočíchov. Presvedčte sa o kráse civilizáciou nedotknutej zátoky a pláže s ružovým pieskom.

Orientačná cena: 62 až 68 EUR za osobu


Prehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O ďalšej ponuke, presnom programe, cene a dni konania výletu Vás bude informovať delegát FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.