Fakultatívne výlety na Korfu

Vyberte sa na výlet po ostrove Korfu a odhaľte jeho tajomstvá. Čakajú len na vás.

1. Okružná jazda ostrovom Korfu

Vyberte sa na celodenný výlet najkrajšími miestami ostrova a za poznaním bežného života miestnych obyvateľov. Zastavíte sa v letnom sídle rakúskej cisárovnej Sissi, v zámočku Achilion. Oddychnúť si budete môcť v Paleokastritce, v jednom z najkrajších malých letovísk na ostrove s krásnou pieskovou plážou a možnosťou plavby loďkou k blízkym jaskyniam.

Vychutnať si budete môcť prehliadku neďalekého pravoslávneho kláštora na kopci nad zátokou či výhľady z Bella Vista. Na spiatočnej ceste sa prejdete v dedinke Makrádes.

Orientačná cena: 40 EUR za osobu

2. Objavte pláže prístupné iba z mora

Vydajte sa na obľúbený celodenný výlet na pláže v okolí ostrovov Paxos a Antipaxos. Počas plavby si užijete niekoľko zastávok na kúpanie, pričom najzaujímavejšie je zakotvenie na ostrove Paxos. Nepremeškajte jedinečnú príležitosť poznať nádherné pláže prístupné iba z mora.

Orientačná cena: 40 EUR za osobu

3. Vydajte sa na plavbu k starej pevnosti

Plavba popri juhovýchodnom pobreží Korfu na grécku pevninu do mestečka Parga smeruje k prehliadke pozostatkov starej pevnosti. Atmosféru starého prístavu si vychutnáte pri prechádze na ostrove Paxos.

Orientačná cena: 40 EUR za osobu

4. Romantický výlet do modrej lagúny

Vydajte sa na dobrodružnú plavbu loďou na miesta, kde Gréci zvádzali slávne námorné bitky. Objavíte tu krásne priezračné a čisté more. Pri zastávke na pláži Agios Paraskevi sa môžete okúpať v magickej zátoke Modrá lagúna a môžete skúsiť šťastie v potápaní za fľašou šampusu.

Orientačná cena: 44 EUR za osobu

5. Oddychnite si pri návšteve hlavného mesta

Navštívte hlavné mesto v podvečerných hodinách a zažite návštevu tulenej show.

Orientačná cena: 36 EUR za osobu

6. Objavte čaro večernej Kerkyry

Romantický večer si vychutnáte pri trojhodinovej večernej prehliadke uličkami hlavného mesta Kerkyra či Corfu town spojenej s individuálnym voľnom.

Orientačná cena: 26 EUR za osobu

7. Užite si s deťmi deň vo vodnom parku

Vodný park sa nachádza pri dedinke Agios Ioanis. Komplex ponúka rôzne šmykľavky, tobogany, bazény a nafukovacie atrakcie pre deti a dospelých.

Orientačná cena: 42 EUR za osobu

8. Neopakovateľný zážitok v safari

Užite si deň na výlete na jeepoch do miestneho safari parku.

Orientačná cena: 50 EUR za osobu

9. Vydajte sa na výlet do Albánska

Objavte čaro perly Albánskej riviéry, mesta Sarande. Počas dňa zažijete prehliadku archeologického centra Butrinti a vnútrozemia Albánska v okolí Sarande. Súčasťou výletu je aj chutný obed.

Orientačná cena: 72 EUR za osobuPrehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O ďalšej ponuke, presnom programe, cene a dni konania výletu Vás bude informovať delegát FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.