Paríž - predĺžené letecké víkendy

konečná cena za os.: 507 €
Popis hotela Termíny a ceny

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Paríža. Po prílete okružná jazda Parížom: preslávenou triedou Champs Élysées s Víťazným oblúkom, námestím Svornosti s luxorským obeliskom, malebným námestím Vendome, vedľa Garnierovej opery a najväčšieho múzea na svete – Louvre, okolo budovy novorenesančnej radnice Hotel de la Ville až na východ mesta do miest pôvodnej stredovekej pevnosti Bastilly. Na ľavom brehu Seiny uvidíte kúzelné Luxemburské záhrady a okolie majestátneho Pantheonu, cesta okolo jedného z najstarších kostolov v Paríži St. Germain-des-Pres, návrat späť k Seine, na záver okružnej jazdy zastávka - Trocadero s nádhernou vyhliadkou na Eiffelovu vežu. Prejazd do hotela s ubytovaním, kratší odpočinok a info schôdzka so sprievodcom na recepcii hotela. Večerný program v okolí Eiffelovej veže – individuálne možnosť vystúpiť až do 3. poschodia výťahom. Pre záujemcov plavba loďou po Seine (cca 1 hod.) – krásny pohľad z rieky na historické budovy a monumenty na oboch brehoch. Návrat späť do hotela v neskorých večerných hodinách – metrom, nocľah. Poznámka: v prípade posunu charterového letu bude okružná jazda realizovaná nasledujúci deň dopoludnia.

2. deň: po raňajkách pešia prechádzka s prehliadkou starej časti Paríža, oblasti ostrova Cité – katedrála Notre Dame, klenot gotickej architektúry St. Chapelle (prehliadka individuálne), prechádzka k prekrásnej novorenesančnej budove radnice (pôvodne vystavená talianskym majstrom nazývaným Bocador). Cez centrum Paríža do miest, ktoré boli v 70. rokoch kompletne prebudované. Odpoludnia individuálne voľno, možnosť návštevy niektorých múzeí či galérií v centre mesta (napr. impresionistov v Musée d´Orsay či klasických zbierok umenia ukrytých v Louvri a mnoho ďalších – odporučí sprievodca na mieste). K večeru spoločná prehliadka malebnej štvrti Montmartre s námestím maliarov Place de Tertre a bazilikou Sacré Coeur s úžasným pohľadom na celý Paríž. Návrat do hotelu metrom, nocľah.

3. deň: po raňajkách možnosť individuálneho výletu do Versailles, možnosť prehliadky zámku so slávnou zrkadlovou galériou, záhrad – pýchy francúzskeho záhradného umenia; individuálny výlet do Disneylandu, individuálne voľno v Paríži alebo ďalší spoločný program so sprievodcom. Nocľah.

4. deň: po raňajkách individuálne voľno do stretnutia v čase určenom sprievodcom na recepcii hotela – transfer na letisko, odlet do Prahy – prílet do Prahy v neskorých večerných hodinách.


Zmena programu je vyhradená.

Prvé voľné termíny mojej dovolenky