Last Minute Argentína, Uruguay, Čile, Brazília

(Našli sme pre Vás 0 last minute termínov)

ARGENTÍNA

Argentínske steaky, víno,  vynikajúca kuchyňa, povestné futbalové zápasy, perly , argentínske tango   či ruch a atmosféra hlavného mesta Buenos Aires (jedno z najväčších miest na svete) – to je Argentína, ôsma najväčšia krajina sveta, nachádzajúca sa na juhu Južnej Ameriky.  Je snom každého cestovateľa vďaka hornatej  a malebnej Patagónii, zapísanej do svetového dedičstva Unesco.

URUGUAY

Tunajšie lagúny a pláže sú jednoducho neodolateľné. Napriek veľkým davom turistov, si však zanecháva jedinečnú atmosféru nepreskúmaného indiánskeho kontinentu. Môžete sa vydať za oddychom či spoznávaním tejto rozmanitej krajiny. Starý prístav Mercado del Puerto v hlavnom meste Montevideo, Vás uvíta štýlovou atmosférou, pochutnať si môžete na jedinečných morských špecialitách či ochutnať tradičné pitie čaju mathé špeciálnou slamkou „trombila“ so sítkom , ale nemali by ste zabudnúť zájsť aj do historického centra  mesta, ktoré ukrýva mnoho architektonických skvostov.

ČILE

Rozmanitá krajina v Južnej Amerike, kde žije  cca 16 miliónov ľudí (28-ma najväčšia krajina sveta). Hlavné mesto Santiago De Chille. Je to krajina mnohých tvárí – vďaka skutočným prírodným unikátom, ktoré nemajú vo svete konkurenciu.Čile sa taktiež pýši najvyššou sopkou na svete Guallatiri s nadmorskou výškou 6060 m, ktorá naposledy vybuchla v roku 1959. Súčasťou Čile sú aj ostrovy. Najznámejší z nich Veľkonočný ostrov je od roku 1996 zapísaný do kultúrneho dedičstva Unesco. Zdobia ho gigantické sochy Moai, údajne vytesané z lávy sopiek a ich vznik je dodnes zahalený tajomstvom.

BRAZÍLIA

Krajina pralesov, samby a futbalu. Jej územím preteká najväčšia rieka na svete – Amazonka, na ploche obrovskej asi ako Austrália sa rozprestiera Amazonský prales, dokonca brazílske vodopády Iguazu predčia svojou výškou aj slávne Niagarské vodopády. Nad mestom  Rio de Janeiro, nazývanom najkrajším mestom na svete, sa týči azda najznámejšia socha – Socha Krista, v ktorej sa nachádza kaplnka. Svetoznámemu karnevalu v tomto meste, okrem krásnych pestrofarebných kostýmov, kraľuje tanec samba, ktorého pôvod je práve v Brazílii, v preklade toto slovo znamená „božská tanečnica“. Ak Vás unaví bádanie v histórii a prechádzky v prírode, vyberte sa na Baida do Sancho, kde si môžete vychutnať pohodu a oddych na najlepšej pláži sveta.