Letoviská na tureckej riviére

Objavte najkrajšie letoviská v Turecku. Užite si rodinnú dovolenku na jednom z ponúkaných miest.

Letovisko Alanya: Dovolenka plná zábavy

Prežite rodinnú dovolenku na najstaršom a najznámejšom letovisku na pobreží Tureckej riviéry s pohorím Taurus v pozadí. Zažijete tu typickú rušnú atmosféru, plnú zábavy, obchodov, reštaurácií, barov. Kúpať sa budete na vychýrenej Kleopatrinej pláži, a oddychovať pri preslávenej Červenej veži s prístavom či prechádzať na promenáde lemujúcou celé pobrežie.

Obľúbené sú aj prázdninové dedinky v okolí Alanye, ku ktorým patria najmä: Konakli, Avsallar, Incekum, Okurcalar (Alara River Tourism Center) či Mahmutlar. Výhodou tohto letoviska je dobré spojenie do Alanye dolmušom, typickým tureckým dopravným prostriedkom, ktorý vás podľa dohody s vodičom dovezie do cieľového miesta za dohodnutú cenu.

Transfer z letiska: približne 2,5 hod.

Letovisko Side: Romantická dovolenka plná histórie

Víta vás bývalá pirátska osada, miesto legendárnej dvojice Antonia a Kleopatry, ktoré si až dodnes zachovalo amfiteáter z 2. stor., najväčší svojho druhu v Anatolii. Side je považované za romantické vychádzkové mesto s množstvom pamiatok (ruiny byzantských kostolov, svätyne a rímskych kúpeľov), ale aj reštaurácií a obchodov.

Zábavu si užijete na preslávenej diskotéke Oxyd pod šírym nebom, ktorá pripomína rozprávkové komíny Kappadokie.

Pre oblasť Side sú typické zlatisté pláže s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora, ocenia to najmä rodiny s menšími deťmi. Obľúbenými prázdninovými dedinkami v okolí Side sú aj napr. Kumköy, Colakli alebo Sorgun.

Transfer z letiska: približne 1 až 1,5 hod.


Letovisko Belek: Dovolenka v modernom letovisku

Obľúbené nedávno vybudované moderné letovisko vhodné najmä pre turistov preferujúcich pokojné a luxusné miesto na relax. Väčšinou ide o kvalitné hotelové rezorty umiestnené v nápaditých nádherných záhradách blízko približne 12 km dlhej pieskovej pláže. Táto oblasť predstavuje raj pre vyznávačov golfu. Belek sa totiž pýši niekoľkými veľmi dobre udržiavanými a perfektne vybavenými golfovými ihriskami. Zároveň je Belek chránenou prírodnou oblasťou s množstvom pínií a eukalyptov.

Transfer z letiska: cca 40 min.

Letovisko Antalya - Lara: Najbližšia dovolenka v Turecku

Preferované letovisko hlavne kvôli najkratšiemu transferu z letiska sa nachádza na okraji pulzujúceho mesta Antalya. Známe je vďaka luxusným, moderným, novopostaveným rezortom, ktoré ponúkajú služby najvyššej kvality priamo na dlhej pieskovej pláži.

Transfer z letiska: približne 15 min.

Letovisko Kemer: Dovolenka v srdci prírody

Patrí medzi vyhľadávané turistické letovisko, pre ktoré je typická nádherná prírodná scenéria, dlhé kamienkové pláže, omývané krištáľovo čistou vodou v pozadí s pohorím Taurus. Mnohí ho považujú za jedno z najkrajších letovísk Tureckej riviéry aj vďaka píniovým hájom, romantickým plážam a zálivom, členitému pobrežiu.

Mestečko Kemer pôsobí útulne aj vďaka pekne udržiavaným uličkám, mnohým obchodom a reštauráciám či miestnym prístavom. V okolí Kemeru sa nachádzajú aj priľahlé pokojné letoviská, napríklad Beldibi, Göynuk, Kiris či Tekirova.

Transfer z letiska: približne 1 hod.