Fakultatívne výlety na Tureckej riviére

Objavujte krásy Turecka na svojej najkrajšej rodinnej dovolenke:

1. Objavte čaro Zeleného kaňonu

Autobusom sa vypravíte pozdĺž horskej rieky Manavgat do srdca pohoria Taurus, kde sa nachádza Zelený kaňon so smaragdovo zelenou vodou. Pri hrádzi sa nalodíte a počas plavby budete môcť vychutnávať krásu a atmosféru okolitej prírody. Po kúpaní či vodných športoch si vychutnáte obed v reštaurácii s panoramatickým výhľadom na priehradu.

Po obede sa opäť nalodíte smerujúc k veľkému podzemnému prameňu. Výlet odporúčame tým, ktorí chcú relaxovať v nedotknutej prírode. Cena zahŕňa dopravu, obed a aj sprievodcu.

Orientačná cena: 59 EUR za osobu

2. Spoznajte ôsmy div sveta Pamukkale

Vydajte sa na výlet, počas ktorého uvidíte ôsmy div sveta Pamukkale a zoznámite sa s tureckými tradíciami a históriou Turecka. Prejazd cez pohorie Taurus s úžasnými prírodnými scenériami vás určite očarí a máte tu možnosť nahliadnuť do života kočovných nomádov. Zastavíte sa aj v mešite, v ktorej vás sprievodca zasvätí do tajov islamu.

Nasledovať bude zastávka vo výrobni ručne tkaných kobercov a návšteva Pamukkale a antického mesta Hierapolis, ktoré bolo založené ako antické kúpeľné mesto.

Prehliadnite si Pamukkale, miesta, kde liečivé pramene počas 15 000 rokov vytvorili oslnivé biele kaskády s jazierkami naplnenými smaragdovo zelenou vodou, ktorá má podľa legendy omladzujúci a skrášľujúci účinok. Cena zahŕňa dopravu, plnú penziu (okrem nápojov) a sprievodcu.

Orientačná cena: 69 EUR za osobu 

3. Zažite zaujímavý výlet za históriou

Vydajte sa historických skvostov Turecka a navštívte s nami Perge, Aspendos (divadlo).  Návšteva vodopádov v Kursunlu osvieži váš výlet. V cene je obed (nápoje nie sú v cene), transfer a český sprievodca, vstupy.

Orientačná cena: 55 EUR za osobu

4. Užite si adrenalínový rafting

Krásna príroda, nezabudnuteľné scenérie pohoria Taurus a dobrodružstvo pri splavovaní perejí rieky Alara vám ponúka tento výlet. O vašu bezpečnosť sa postarajú profesionálni inštruktori. Výlet je určený pre osoby staršie ako 12 rokov, pričom cena zahŕňa obed, transfery a služby inštruktora.

Orientačná cena: 45 EUR za osobu

5. Vyplávajte po stopách pirátov

Loď vypláva z historického prístavu v Alanyi, počas plavby budete môcť obdivovať krásu a veľkosť seldžuckej pevnosti z 13. storočia a hlavnú dominantu prístavu – Červenú vežu. Zastávka je pri skalnom masíve s jaskyňami, ktoré sú spojené s históriou pirátov. Ďalej sa plavíte pozdĺž pobrežia s možnosťou kúpania v priezračne modrých vodách na otvorenom mori. Cena zahŕňa dopravu a obed.

Orientačná cena: 33 EUR za osobu


6. Užite si turecké kúpele pre sultánov

Kúpeľný pobyt vás prenesie o niekoľko rokov späť do času, keď sa aspoň na jeden deň môžete stať sultánom. Bude o vás postarané rozprávkovo. Cena zahŕňa transfery, saunu, parné kúpele, turecké kúpele a olejové masáže celého tela.

Orientačná cena: 25 EUR za osobu 

7. Na výlete po čarovnom pobreží

Spoznajte lykijské pobrežie a návštívte staroveké mestečko Myra, známe pre tradíciu skalných hrobiek. Na výlete navštívte kostola sv. Mikuláša v meste Demre. Poslednou zastávkou je lodný transfer na ostrov Kekova, kde uvidíte pozostatky mesta, ktoré sa vďaka zemetraseniu ocitlo pod hladinou mora, kde si budete môcť užiť aj kúpanie.

Orientačná cena: 67 EUR za osobu 


8. Prehliadka významného turistického mesta Antalya

Pri prehliadke najvýznamnejšieho turistického mesta si budete môcť prezrieť Hadrianovú bránu, minaret, Hodinovú vežu, staré centrum, bazár či prístav.

Cestou zahliadnete krásne vodopády Duden. Užijete si voľný čas na nakupovanie v tradičnom bazári. Súčasťou výletu je prehliadka ponuky obchodov s koženým tovarom a zlatom s možnosťou nákupu. Bonusom je krátky lodný výlet okolo historickej časti mesta.

Orientačná cena: 22 EUR za osobu9. Delfínia show najmä pre deti v Sealanyi

Poldňový výlet za tuleňmi a delfínmi, kde vás i vaše deti čakajú akrobatické kúsky týchto veselých zvieratiek. Za poplatok si môžete dopriať neopakovateľný zážitok pri plávaní v bazéne s delfínmi. Cena zahŕňa vstupné a dopravu s českým sprievodcom.

Orientačná cena: 37 EUR za osobu

10. Zábavný výlet na džípe po safari

Ideálny výlet pre milovníkov horských scenérií, trochu adrenalínu a zábavy. Počas jazdy horskými cestičkami na vás čakajú veľmi pekné výhľady, jazda terénom i cez horské potoky. Zastávka je pri jednej z najväčších priehrad v Alanyi a pri návrate máte možnosť navštíviť tureckú domácnosť v horách. Poslednou zastávkou je návšteva mešity.

Orientačná cena: 35 EUR za osobu 

Prehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O ďalšej ponuke, presnom programe, cene a dni konania výletu Vás bude informovať delegát FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.