Fakultatívne výlety na Egejskej riviére

Prekrásne výlety za históriou v Turecku čakajú len na vás. Stačí si len vybrať.

1. Dych vyrážajúce historické pamiatky

Staroveké mesto Efes je jedna z najnavštevovanejších pamiatok celého Turecka. Symbolom mesta je Celsova knižnica, ale najdôležitejšou stavbou bol Artemidin palác, z ktorého sa zachoval už len jeden jediný stĺp.

Medzi ďalšie stavby, ktoré tu môžete vidieť, patrí gigantické divadlo pre 25 tisíc divákov, kúpele, nevestinec, verejné toalety s odpadovým systémom, chrámy, brány, bazilika a hrobky.

Orientačná cena: 55 EUR za osobu


2. Kaskádové terasy Pamukkale snehobielej farby

Prírodná pamiatka zapísaná na zozname UNESCO je v podstate obyčajný kopec, na ktorého svahu sa vytvárajú kaskádovité terasy snehobielej farby pripomínajúce zimné obdobie plné snehu a cencúľov. Na svedomí to má travertín, ktorý sa rozpína na ploche 2 700 metrov širokej a 160 metrov vysokej.

V okolí Pamukkale čakajú na návštevníkov aj ďalšie zaujímavosti, napríklad ruiny kúpeľného mesta Hierapolis či manufaktúry na výrobu kobercov v obci Tavas.

Orientačná cena: 55 EUR za osobu


3. Deň v tureckých kúpeľoch pre sultánov

Preneste sa o niekoľko sto rokov späť a využite možnosť stať sa aspoň na jeden deň vznešeným sultánom či princeznou. Bude o vás postarané priam rozprávkovo ako o skutočného monarchu rokov dávno minulých. Naviac vás počas príjemne stráveného času čaká peeling, ktorý vašu pokožku dokonale pripraví na opaľovanie, a tak poľahky získate prekrásny bronzový odtieň.

Orientačná cena: 35 EUR za osobu


4. Romantický výlet loďou

Počas plavby loďou sa robia zastávky, pri ktorých sa budete kochať nádherou členitého pobrežia s hlbokými zálivmi a romantickými plážami a budete mať možnosť sa aj vykúpať.

Orientačná cena: 35 EUR za osobu

5. Celý deň v Aquaparku Adaland

Návšteva aquaparku neďaleko Kusadasi, vodné šmykľavky a vodné hry pre všetkých milovníkov zábavy a dobrodružstva.

Orientačná cena: 30 EUR za osobu

6. Prechádzka mestom bohyne Artemis

Návšteva mestečka Selcuk, kde sa nachádza Chrám bohyne Artemis.

Orientačná cena: 15 EUR za osobu

Prehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O ďalšej ponuke, presnom programe, cene a dni konania výletu Vás bude informovať delegát FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.