Fakultatívne výlety na ostrove Sicília

Vyberte si výlet na niektoré z krásnych miest, ktoré Sicília ponúka a užite si dovolenku naplno.

1. Etna

Trasa cez mestečká Santa Venerina a Zafferana Etnea na Entu, najvyššiu sopku Európy. Výjazd do výšky do 1 950 m.n.m., kde uvidíte krátery a oblasti lávových polí. Voľný čas na prehliadku Krátera Silvestri. Možnosť výjazdu lanovkou do nadmorskej výšky 2 500 m alebo lanovkou + džípom do výšky 2 900 m. Cesta späť do hotela po južnom úbočí okolo kráteru Monti Rossi a mestečka Nicolosi. Odporúčame vziať si so sebou vetrovku, dlhé nohavice a pevnú obuv.

Orientačná cena: 35 EUR za osobu (nezahŕňa obed, vstupy, výjazd lanovkou alebo džípom na kráter)

2. Syrakúzy

Výlet do mesta Syrakúzy, ktoré patrilo k najvýznamnejším a najkrajším gréckym mestám 5.-3. storočia pred n.l. Návšteva kostola Santuario Madonna delle Lacrime a baziliky Sv. Jána Evanjelistu. Prejazd k ostrovu Ortigia. Návšteva miestnej tržnice a prechádzka historickým centrom s prekrásnou katedrálou, Kostolom Sv. Lucie a Aretusiným prameňom. Popoludní prehliadka archeologického parku Neapolis.

Orientačná cena: 45 EUR za osobu (nezahŕňa obed a vstupy - napr. vstup do archeologického areálu a katedrály 12 Eur)

3. Liparské ostrovy

Odchod do prístavu Milazzo. Transfer loďou na najväčší z Liparských ostrovov - Lipari. Prehliadka prístavu, pevnosti s archeologickým areálom a prechádzka malebným mestečkom. Potom presun na ostrov Vulkano, ktorý bol podľa báje domovom gréckeho bola vetra. Možnosť výstupu na Veľký kráter, návšteva sopečnej pláže alebo kúpanie v termálnom jazierku. 

Orientačná cena: 70 EUR za osobu (nezahŕňa obed a vstupy – napr. kúpanie v termálnom jazierku 3 Eur)


Ostrov Volcano_Liparské ostrovy

Prehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O ďalšej ponuke, presnom programe, cene a dni konania výletu Vás bude informovať delegát FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.