Fakultatívne výlety na Sardínii

Máme pre vás zopár tipov na dobrodružné výlety po Sardínii. Stačí si len vybrať.

1. Výlet do srdca historickej Sardínie - Barbagia 

Vydajte sa do samotného srdca Sardínie a do divokého pohoria Barbagia jeepom. Navštívite mestečko Nuoro a kostol Solitudine (chrám samoty). Zoznámite sa s tradíciami Sardov v Mamoiada, kde vstúpite aj do múzea stredomorských masiek. Miestne originálne masky Mamuthones sú vyrobené z dreva a zdobené prírodnými materiálmi. Stále sa používajú počas miestnych karnevalov.

V mestečku Orgosolo si jeho obyvatelia veľmi zakladajú na pôvodných zvykoch a je tiež známe typickými nástennými maľbami nazývanými murales. Cestou s budete môcť vychutnať panoramaticku vyhliadku na sardínsku prírodu a hory. Súčasťou výletu je aj typický obed miestnych pastierov s ich domácimi produktmi. V cene: transfer z hotela, sprievodca, obed u pastierov, vstupy do jaskyne Sa Oche.

Trvanie výletu: celodenný výlet
Orientačná cena: cca 85 EUR/os. (pri min. počte 20 osôb), deti (2-10 rokov) 60 EUR/os.

2. Zažite divokú prírodu a najkrajšie more v Európe - La Maddalena

Spoznajte národný morský park na súostroví La Maddalena. Zastávkou je aj hlavné mesto La Maddalena, ktorá sa vám predstaví originalitou a renesančnou architektúrou.

Pohodlnou loďou sa poplavíte pozdĺž divokého pobrežia. Uvidíte aj ružovú pláž Spiaggia Rosa či malebný prístav Porto della Madonna. Počas výletu si užijete zastávku na kúpanie v azúrovom mori, ktoré je považované za najkrajšie v Európe.
V cene je zahrnuté: autobusový transfer z hotela do prístavu Palau, lodný lístok s ľahkým obedom (cestoviny), služby sprievodcu, pobytová taxa (ostrov La Maddalena)
V cene nie je zahrnuté: nápoje

Trvanie výletu: celodenný výlet 80 EUR/os. (pri min. počte 20 osôb), deti (2- 10 rokov) 55 EUR/os.3. Dobrodružný výlet do mesta na útese - Bonifacio na Korzike

Pozývame vás na výlet spoznať kúsok z Korziky. Na bielych útesoch sa týči jedinečné historické mesto Bonifacio. Zaujme vás najmä typickými úzkymi uličkami, janovskou architektúrou a kostolmi. Nachádza sa tu turistický prístav s jachtami, množstvom obchodov a reštauráciami.
Z pôsobivej vyhliadky si budete môcť vychutnať výhľad na priľahlé ostrovy.


Trvanie výletu: celodenný výlet 120 EUR/os. (pri min. počte 20 osôb), deti (2-10 rokov) 100 EUR/os.

Korzika_Bonifacio
 

4. lodný výlet po pobreží Orosei s návštevou najkrajších pláží

Vydajte sa na mimoriadne obľúbený lodný výlet s návštevou najkrajších pláží na východnom pobreží Cala Luna a Cala Sisine, Cala Mariolu.

Trvanie výletu: poldenný výlet (pri min. počte 20 osôb)
Orientačná cena: cca 50-60 EUR za osobu (zvýšená cena je v auguste), deti (2-10 rokov) 28-35 EUR/os.
Program, ceny a termíny výletov sú orientačné a môžu sa meniť v závislosti na obsadenosti, termínoch zájazdov a príletov. Neuskutočnenie fakultatívneho výletu nemôže byť dôvodom na reklamáciu alebo prípadnú refundáciu. Organizačné dni výletov sa môžu meniť a kryť s príletami klientov, preto odporúčame sa vopred informovať u delegáta, príp. v informačnej knihe alebo tabuli priamo v hoteli.