Letoviská na Costa de Almería

Tie najlepšie miesta v Costa de Almeríi sme zarezervovali pre vás. Stačí si vybrať.

Letovisko Roquetas de Mar: Všetko po čom túžite

Pôvodne rybárska dedinka, sa počas posledných rokov premenila na vyhľadávané rekreačné stredisko. Návštevníci sa tu môžu kochať množstvom monumentov, ako je napríklad hrad Castillo de la Roquetas, kostol Iglesia de Nuestra Seňora del Rosario, chrám z 18. storočia Templo del Siglo XVIII či divadlo Teatro Auditorio.

Letovisko Roquetas de Mar ponúka návštevníkom všetko, po čom zatúžia. Najväčším lákadlom sú predovšetkým pieskové, veľmi čisté pláže s pozvoľným vstupom do mora, ktoré vyhľadávajú najmä rodiny s deťmi. Medzi najkrajšie pláže patrí Playa de Cerrillos, La Bajadilla, La Romanilla a Los Bajos.

Pláže v Roquetas de Mar sú pravidelne vyznamenané modrou vlajkou EÚ, čo je zárukou ich čistoty. Samozrejmosťou sú reštaurácie, obchodíky, bary, diskotéky či vodný park Mario Park s toboganmi a bazénmi a Akvárium, kde môžete obdivovať podmorský svet.

Transfer z letiska: cca 30 min.


Letovisko Vera: Raj pre vyznávačov nudizmu

Mesto Vera sa nachádza vo vnútrozemí, približne 10 km od pobrežia. Prináleží mu však aj turistické stredisko Vera Playa, ležiace priamo na brehu mora. V roku 1990 sa Vera Playa stala dôležitým nudistickým centrom, kde je nudizmus oficiálne povolený. 

Letovisko láka návštevníkov najmä panenskými prírodnými plážami, ktoré sú vyhľadávané práve milovníkmi naturizmu. Nájdete tu aj jediný nudistický hotel na španielskej pevnine - Vera Playa Club Hotel s niekoľkými obchodmi, barmi a reštauráciami v okolí.

Transfer z letiska: cca 1 hod. 30 min.