Fakultatívne výlety z Almerie

Pripravili sme si pre vás niekoľko výnimočných výletov. Vyberte si a užite si dovolenku v Španielsku na 100 %. 

1. Spoznajte monumentálnu Granadu

Celodenný výlet do Granady, v ktorej si užijete návštevu známej Alhambry a záhrad Generalife. Vychutnáte si obed v typickej španielskej reštaurácii a prevedieme vás okružnou jazdou Granadou. Zostane aj voľný čas na nákupy, pridajte sa.

Orientačná cena: 68 EUR za osobu

2. Objavte s nami neuveriteľnú prírodu

Cabo de Gata - Nijar je najväčšou prímorskou chránenou oblasťou v Andalúzii s prekrásnymi výhľadmi na divokú pôvodnú krajinu a originálne geologické útvary. Táto oblasť je najväčšou horskou vulkanickou formáciou v Španielsku. Uvidíte tu fascinujúce skalné útesy, horské masívy, pieskové pláže s priezračnou vodou, maják Faro de Cabogata s vyhliadkou a malé dedinky San José a Arrecife de la Sirenas dokonale splývajúce s krajinou.

Orientačná cena: 37 EUR za osobu

3. Zažite divoký západ na vlastnej koži

Pozývame vás na celodenný výlet do okolia púšte v Tabernas, kde navštívime tematický park Divokého západu - Mini Hollywood a Texas Hollywood. Spoznajte neopakovateľnú atmosféru čias kovbojov na koňoch, drevených krčiem a kostolíkov, kde sa natáčal nejeden westernový film s takými hviezdami, ako napríklad Clint Eastwood, Harrison Ford, Terrence Hill a Bud Spencer. V parku je tiež mini zoo rezervácia, kde okrem iného môžete pozorovať žirafy, tigre, gazely či biele nosorožce.

Orientačná cena: 46 EUR za osobu

4. Užite si príjemný výlet do bielej dedinky

Vydáme sa za poznaním typickej bielej dedinky Mojacar, kde bude príležitosť prejsť sa úzkymi uličkami, nakúpiť suveníry a obdivovať krásnu krajinu a výhľady na more. Po obede budeme pokračovať do Carboneras, kde budeme obdivovať hrad a veterný mlyn.

Orientačná cena: 37 EUR za osobu

Almeria

5. Výlet do historického mesta Malága

Poldenný výlet do hlavného mesta tejto provincie vás poteší návštevou stredovekej pevnosti Alcazaba a miestnej katedrály. Prejdeme sa historickou štvrťou mesta.

Orientačná cena: 37 EUR za osobu

6. Výlet do mesta s jaskynnými domami

Guadix je známe mestečko, v ktorom sú postavené obydlia v jaskyniach. Napriek tomu, že jaskynných obydlí nájdete v južnom Španielsku relatívne veľa, nikde inde ich neobjavíte toľko na jednom mieste ako práve tu. V meste sa nachádza historikmi veľmi cenená renesančná katedrála.

Pokračovať budeme do Puerto de la Ragua, do priesmyku v pohorí Sierra Nevada, odkiaľ si vychutnáme výhľad na krajinu. Po obede sa zastavíme v mestečku La Calahorra v Sierra Nevade, kde je hrad zo 16. storočia.

Orientačná cena: 41 EUR za osobu


7. Užite si Gibraltár podľa vašich predstáv

Podľa výberu účastníkov zájazdu je možnosť stráviť deň: voľným časom na nákupoch, výletom na lodi okolo prístavu, pri ktorom budete mať možnosť pozorovať delfíny alebo vychádzkou mikrobusmi na Gibraltár. Na tento výlet sa odporúča mať cestovný pas.

Orientačná cena: 76 EUR za osobu

Prehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O ďalšej ponuke, presnom programe, cene a dni konania výletu Vás bude informovať delegát FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.