Fakultatívne výlety na Zakynthose

Predstavujeme vám šesť výletov, ktoré vašu dovolenku na ostrove Zakynthos urobia ešte krajšiou. Stačí si len vybrať.

1. Objavujte najkrajšie zákutia ostrova

Spoznajte život obyvateľov ostrova Zakynthos. Vydajte sa na výlet do dedinky Exochora, kde sa môžete odfotiť pri najstrašom olivovom strome či nakúpiť u miestnych obchodníkov. Následne preskúmate presláveny kláštor sv. Dionysia, patróna ostrova.

Na výlete loďou budete môcť odhaliť z tajomstva Modrých jaskýň na severe ostrova. Ďalej budete pokračovať ochutnávkou vín vo vinárni Callinico až sa napokon s výletom rozlúčite na kopci Bochali s vyhliadkou na hlavné mesto Zakynthos Town.

Orientačná cena: 26 EUR za osobu

2. Romantický lodný výlet Kaiki

Chceli by ste vidieť morské korytnačky Caretta caretta vo voľnej prírode? Vyberte sa s nami na výlet do zálivu Laganas. Cestou navštívite jaskyne Keri a okúpete sa pri kamienkovej pláži malého romantické ostrovčeka Marathonissi.

Orientačná cena: 30 EUR za osobu

3. Vydajte sa na populárnu pláž Navajo

Jeden z najpopulárnejších celodenných výletov vám predstaví krásy ostrova Zakynthos. Na výlet vyplávate z prístavu v hlavnom meste a oboplávate časť ostrova až ku známej pláži Navajo s vrakom pašeráckej lode Panagiotis.

Pláž je prístupná len z mora. Počas výletu je niekoľko zastávok na kúpanie v Jónskom mori a fotografická zastávka pri Modrých jaskyniach na severe ostrova.

Orientačná cena: 30 EUR za osobu

4. Zabavte sa s deťmi vo vodnom parku

Zažite deň s deťmi či priateľmi vo vodnom parku v Sarakinado (Agios Kirikos) s najrôznejšími druhmi šmykľaviek, bazénov a vodných hier. V areáli nájdete bary, rýchle občerstvenie, cukráreň a obchod so suvenírmi.

Orientačná cena: 27 EUR za osobu


Prehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O presnom programe, cene a dni konania výletu Vás bude informovať delegát FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.