Letoviská na Rhodose

Na ostrove Rhodos sme pre vás vybrali letoviská, ktoré splnia všetky vaše predstavy. Stači si len vybrať.

Letovisko Rhodos: Dovolenka v meste rytierov

Oddýchnite si na dovolenke v meste Rhodos. Nachádza sa v najsevernejšej časti ostrova. Už od svojho založenia bolo hlavným mestom. Bohatá história rytierov rádu sv. Jána sa tu prelína so súčasnosťou. Staré kamenné domy a Palác veľmajstrov tu strieda moderná zástavba hotelov s obchodmi a tavernami pozdĺž promenád.

Mandraki je malebný starý prístav, ktorý dnes slúži hlavne pre športové a výletné člny či jachty. Pri vstupe do prístavu vás privítajú dve bronzové sochy jeleňa a lane, stojace na kamenných stĺpoch ako dva symboly a súčasť mestského znaku. V týchto miestach údajne stál ”kolos rhodský”, bronzová socha boha Hélia, považovaná za jeden zo siedmich divov sveta.

Transfer z letiska: približne 30 min.

Letovisko Faliraki: Oddych na povestnej pláži

Vyhľadávané letovisko vzdialené cca 15 km od hlavného mesta, povestné dlhou krásnou plážou a rušným nočným životom v centre s množstvom taverien, barov, reštaurácií a obchodíkov. Zábavu deťom i dospelým zaručí veľký aquapark a lunapark.

Transfer z letiska: približne 35 min.

Letovisko Kolymbia: Pokojná a ničím nerušená dovolenka

Ak hľadáte menšie a menej rušné turistické letovisko, nájdete ho južne od Faliraki. Nájdete tu krásne pieskovo-kamienkové pláže s pokojným morom. V centre Kolymbie je možnosť zábavy i nakupovania.

Predstavujeme vám dovolenku pre tých, ktorí hľadajú skôr pokoj, príjemné kúpanie, možnosť prechádzok po plážach, miestne špeciality v tavernách a reštauráciách priamo pri pláži.

Transfer z letiska: približne 45 min.

Letovisko Lindos: Obľúbené miesto dovolenkárov

Mestečko so zvláštnou históriou je jedno z troch pôvodne antických miest na ostrove. Prístupné je jedine po ceste.

Akropola nad mestečkom a biele domčeky spolu s kúzelnou zátokou dodávajú nezameniteľný charakter tomuto obľúbenému turistickému cieľu mnohých dovolenkárov.

Transfer z letiska: približne 65 min.

Letovisko Lardos: V znamení pokoja a relaxu

Toto letovisko pozostáva z dediniek na juhovýchodnom pobreží ostrova, ktoré na seba nadväzujú a ponúkajú pokojnú dovolenku a relax na dlhej, peknej pláži.

V Lardose je niekoľko typických gréckych taverien so špecialitami z morských plodov a gréckej kuchyne.

Transfer z letiska: približne 70 min.

Letovisko Kiotari: Ďaleko od rušných miest

Malá grécka dedinka v južnej časti ostrova neďaleko od mestečka Lindos. Nájdete tu pokojné relaxačné letovisko, v ktorom je len pár obchodíkov a taverien.

Transfer z letiska: približne 80 min.