Fakultatívne výlety na Rhodose

Ozvláštnite si dovolenku na ostrove Rhodos. Vyberte si jeden z 5 dobrodružných výletov.

1. Zažite skutočné stredoveké mesto Rhodos

Jednoznačne najobľúbenejší výlet! Navštívte mesto Rhodos a užite si prehliadku prístavu Mandraki a miesta kde stál slávny Colossos - jeden zo siedmich divov sveta. Zastavte sa s nami na kopci Monte Smith, kde sa v antickej dobe nachádzala Akropola, navštívte antický štadión, Odeon a vydajte sa s nami objavovať krásy stredovekého mesta, ktoré vybudovali a udatne bránili Maltézski rytieri - Palác Veľmajstrov, Rytierska ulička, Hipokratovo námestie. Na záver prehliadka s výkladom českého sprievodcu končí voľným časom pre občerstvenie alebo nákupy.

Orientačná cena: 33 EUR za osobu (pondelok, štvrtok)

 2. Najkrajšie zátoky, lodný výlet s kúpaním a obedom

Pozývame Vás na plavbu plnej pohody pozdĺž východného pobrežia ostrova Rhodos, pri ktorej budete mať možnosť navštíviť tie najkrajšie pláže a zátoky. Čaká Vás deň plný slnka, kúpania, opaľovania a šnorchlovania. V rámci plavby je v cene zahrnutý aj obed formou bufetu, kde si budete môcť vybrať z tradičných gréckych špecialít (nápoje pri bare - spoplatnené extra). Výlet je vhodný pre celú rodinu. Loď vyráža z prístavu Mandraki a postupne zastavuje na najpopulárnejších plážach ako je pláž Anthonyho Quinna, či pláž Afandou s možnosťou kúpania, výlet zavŕšite foto zastávkou pri Kalithea Spa. Predpokladaný návrat okolo 17. hodiny späť do prístavu. 

Orientačná cena: 50 EUR za osobu (utorok) 3. Vydajte sa na výlet na tajuplný ostrov Symi + kláštor Panormitis

Vychutnajte si celodenný výlet s približne dvojhodinovou plavbu po Egejskom mori k tajuplnému ostrovu Symi. Na ňom si budete môcť prezrieť starobylý pravoslávny kláštor Panormitis a navštíviť kostol Archanjela Michaela zo 17. storočia so zázračnou ikonou. Vedľa kláštora sa nachádza povestná historická pekáreň, ktorá kedysi zásobovala turecký dvor a samotného sultána. Hlavné mesto Symi ponúka rozprávkovú architektúru, pravé morské huby, množstvo rôznych druhou korenia, nádherné panorámy z johanitského hradu, krásny prístav a výborné rybie špeciality. 

V bare na lodi je možné zakúpiť nápoje a ľahké občerstvenie. Návrat po 18:00 hod. späť do prístavu.

Orientačná cena: 49 EUR za osobu (piatok)

 

4. Mestečko Lindos

Poldenný výlet, kúzelným bielym mestečkom, ktoré si zamilujú ako dospelí tak aj deti. 

Orientačná cena: 32 EUR za osobu (pondelok)5. Kúzelné mestečko Lindos a Motýlie údolie

Nechajte sa pozvať na poldenný výlet, ktorý Vám umožní preskúmať jedno z najkrajších miest na Rhodose. pozývame Vás na návštevu kúzelného mestečka Lindos s jeho krásnou antickou akropolou, chrámom bohyne Athény (vstupné cca 12€). Návšteva v ranných hodinách. Možnosť  osedlať si oslíka za cca 6€. Individuálne možnosť návštevy Kapitánskeho domu a kostola Panny Marie. Voľný čas na prehliadku, nákup darčekov a príjemné posedenie pri Káve alebo vynikajúcej zmrzliny.

Návšteva Motýlieho údolia (vstup platený extra na mieste 5€) vyhlásenej prírodnej rezervácie na západnom pobreží ostrova Rhodos, ktorá okúzli prírodnou scenériou s tisíckami motýľov. Romantická krajina v okolí riečky Pelekanos sa každoročne od polovice júna do polovice septembra premení na na farebnú oázu tisícok motýľov druhu prástevník kostivalový. Nenechajte si ujsť nezabudnuteľný zážitok, hlavne pre milovníkov prírody. Údolím vedie náučný chodník, kde môžete navštíviť múzeum motýľov z celého sveta a kostol Kalópetras, odkiaľ sú nádherné výhľady do celej krajiny. Výlet v sebe snúbi kúzelnú atmosféru gréckych dediniek, zaujímaej histórie, dych berúcich výhľadov a zaujímavé prírodné úkazy. Výlet zavŕši krátka demonštrácia Gréckej keramiky v Ceramic factory v Kalathose.

Orientačná cena: 39 EUR za osobu (pondelok)Prehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O ďalšej ponuke, presnom programe, cene a dni konania výletu vás bude informovať delegát  FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.