Letoviská na Korfu

Predstavujeme vám to najlepšie z letovísk na ostrove Korfu. Vyberte sa na svoju dovolenku.

Letovisko Kerkyra: Prechádzky v historickom meste

Hlavné mesto Kerkyra je postavené v benátskom štýle. Láka historickým centrom, malebnými uličkami a početnými tavernami, barmi, kaviarňami a obchodíkmi. Užijete si tu najmä večerné prechádzky. Hlavnou dominantou je benátska pevnosť.

Kerkyrský záliv sa využíva ako prístav pre lode plávajúce z Talianska do Stredomoria.

Transfer z letiska: približne 10 až 15 min.


Letovisko Gouvia: Dovolenka v modrej lagúne

Letovisko leží v modrej lagúne rovnomenného zálivu. Množstvo obchodíkov, barov a taverien tu funguje dlho do noci. Veľmi čulý je aj prístav pre luxusné jachty, známa Marina Gouvia. Romantici si užijú prechádzku bývalými benátskymi dokmi.

Transfer z letiska: približne 30 min.


Letovisko Dassia: Raj pre aktívnych turistov

Dovolenkujte s výhľadmi na na grécke a albánske pobrežie. Mladí ľudia sem mieria najmä za bujarou zábavou. Dassia je však aj letným rajom pre športovcov (vodné športy, cyklistika, pešie túry). Dlhá a rovná hlavná pláž s kamienkami a hrubým pieskom a pozvoľným vstupom do mora získala aj modrú vlajku za čistotu.

Transfer z letiska: približne 30 min.

Letovisko Kanoni: Miesto plné zaujímavostí

Nachádza sa na samom cípe malého polostrova. Kanoni poskytuje krásne výhľady na Pontikonissi (Myší ostrov) a ženský kláštor Vlacherna. Mieria sem milióny turistov, aby z tesnej blízkosti mohli pozorovať ako odlietajú lietadlá z jednej z najkratších dráh v Európe.

Nájdete tu tiež palác Mon Repos, kde sa narodil princ Filip, manžel anglickej kráľovnej Alžbety II. či pozostatky Artemidinho chrámu.

Transfer z letiska: približne 10 až 15 min.


Letovisko Kontokali: Dovolenka v romantickom zálive

Užite si dovolenku v zálive s prekrásnym výhľadom na hlavné mesto s možnosťou príjemných prechádzok a posedenia v miestnych tavernách či baroch.

Transfer z letiska: približne 15 min.


Letovisko Agios Ioannis Peristeron: V znamení pokoja

Patrí k pokojnejším letoviskám. Leží medzi dvomi populárnymi letoviskami – smerom na sever Benitses a smerom na juh Moraitika. Ak si ráno privstanete, budete svedkami prekrásneho východu slnka. Miestna pláž je pieskovo-kamienková a voda krištáľovo čistá, aj preto sa pýši prestížnym ocenením Európskej únie za kvalitu zvaným Modrá vlajka.

Transfer z letiska: približne 30 min.


Letovisko Lefkimi - Agios Petros: Prekrásna pláž

Letovisko na juhovýchodnom pobreží ponúka prekrásnu pieskovú pláž a rušný nočný život, s množstvom kaviarní, barov a taverien. Asi 2 km od Lefkimi sa nachádza malá pokojná oblasť Agios Petros.

Transfer z letiska: približne 75 min.