Fakultatívne výlety na Kefalónii

Spoznajte Kefalóniu na niektorom z niekoľkých fakultatívnych  výletov so slovensky/česky hovoriacim sprievodcom.

1. Okruh ostrovom Kefalónia

Navštívite hrad St. George a Kastro, zastavíte sa na foto-zastávke nad plážou  Myrtos, Agia Efimia (voľný čas na obed), uvidíte jazero Melissani a jaskyňu Drogarati, údolie Omala a kaplnku St. Gerasima, patróna ostrova, zastavíte sa vo výrobni výborného  vína  z Kefalónia-Robolia.

Orientačná cena: 40 EUR za osobu

2. Ithaka – plavba

Lodný výlet na ostrov Ithaka – nalodenie v Ag. Efimia, plavba až na pláž Gidaki, plávanie na zastávke vo Vathi - v hlavnom meste ostrova, kde budete mať čas na obed v malebnom prístave Kioni, nakoniec na Vás čaká zátoka Frikes.

Orientačná cena: 50 EUR za osobu

3. Ithaka

Výlet na  Ithaku autobusom ( nahrádza okružnú plavbu na Ithaku v prípade  nepriaznivého počasia) Trajektom zo  Sami do Piso Aetos- okružná jazda po ostrove bájného  hrdinu Odyssea – Vathi – Stavros – prístav Kioni ( tu voľný čas na obed.)

Orientačná cena: 50 EUR za osobu

4. Plavba okolo Kefalónie

Na lodi Romantika sa poplavíte z prístavu Agia Efimia kanálom  medzi Kefalóniou  a Ithakou. Okolo  Fiskarda sa poplavíte  smerom k najsevernejšiemu výbežku ostrova, kde budete mať možnosť  vykúpať sa v zátoke pri pláži Kimilia. Cestou sa Vám naskytnú  výhľady na nedotknuté  a nerušené pláže,  divokú prírodu a nádherné tyrkysové more . Nasleduje Fiskardo, ktoré si veľmi obľúbili  celebrity z celého sveta, a tiež je jediným  pôvodným mestečkom  na Kefalónií. Tu sa môžete naobedovať v niektorej z miestnych taverien, prejsť  sa po malebnom nábreží, alebo sa vykúpať na blízkej pláži.  Na spiatočnej ceste zastavíte ešte v zátoke Polis Bay, ktorá  sa nachádza  na Ithace, a kde  sa opäť  budete môcť vykúpať.

Orientačná cena: 50 EUR za osobu

Info:

V cene výletov nie je občerstvenie (obed či nápoje), vstupy do objektov (jazero Melissani 6 EUR, jaskyne Drogarati 4 EUR, námorné múzeum Vathi, Ithaka 3 EUR)

Prehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O presnom programe, cene a dni konania výletu Vás bude informovať delegát FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.