Last Minute Singapur, Malajzia, Thajsko

(Našli sme pre Vás 0 last minute termínov)

Singapur - mestský štát v juhovýchodnej Ázii a so svojou rozlohou 710,3 km2 patrí Singapur medzi miništáty a je najmenší štát v Ázii.  Názov štátu súvisí s legendou, podľa ktorej princ videl v lesoch leva. Odtiaľ je odvodený aj názov štátu, ktorý v malajskom jazyku znamená Levie mesto. V súčasnosti je jeden z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich sa štátov na svete. V krajine nájdete veľké množstvo štvrtí, ako sú napríklad britská, čínska, Malá India či Arabská ulica. Singapurská kuchyňa je považovaná za raj pre gurmánov. Je v nej skĺbená malajská, čínska, indonézska, indická, thajská, kórejská a japonská kuchyňa. 

Malajzia - hovorí sa, spoznať Malajziu znamená zamilovať sa do Malajzie. Krajina na juhovýchode Ázie v sebe ukrýva unikátne prírodné zázraky. K známym strediskám tu patrí ostrov Penang – nazývaný ako „Perla Orientu“, letovisko Cerating, ostrov Borneo, odkiaľ máte už len na skok do skutočnej divočiny. Donedávna najvyššími mrakodrapmi sveta Petronas Twin Towers sa pýšilo hlavné mesto Kuala Lumpur. Môžete tu tiež obdivovať prekrásne záhrady priamo v centre mesta s očarujúcim motýlím a vtáčím parkom, a farebnou záhradou orchideí. Nevynechajte návštevu slonej rezervácie len 60km od Kuala Lumpur, kde máte možnosť povoziť sa na slonoch, kŕmiť ich a kúpať. Do histórie nakuknite výletom z Kualy do mesta Malaka, kde je postavený najstarší budhistický chrám i prvý kresťanský kostol v Malajzii.

Thajsko - táto exotická a fascinujúca krajina juhovýchodnej Ázie /nazývaná aj ako Siam/ ponúka dovolenku na 1000 spôsobov. Charakteristické sú biele pláže s nádhernou priezračnou vodou, pulzujúce hlavné mesto Bangkog so známou ulicou Khao San Road, kde si môžete dopriať thajskú masáž za výbornú cenu, v meste nevynechajte rozhodne ani nočné trhy a bary v Pat Pongu či budhistický chrám Wat Arun. Turistickým lákadlom je taktiež najväčší thajský ostrov Phuket s prekrásnymi plážami.  Gurmáni si prídu taktiež na svoje – rozhodne odporúčame ochutnať Pad Thai ako aj vyprážané banány či krabie koláčiky.