Last Minute Mexiko, Guatemala, Belize, Honduras

(Našli sme pre Vás 0 last minute termínov)

MEXIKO
Keď sa povie Mexiko, mnohým hneď napadne tequila, chili, pončo či obrovské klobúky - sombréra. Vďaka tejto krajine svet pozná nápoj bohov – horúcu čokoládu, a že pyramídy nie sú len výsadou Egypta, pretože ich môžete navštíviť aj v Teotihuacáne inak nazývanom - Mesto bohov. Tento najvýznamnejší štát Latinskej Ameriky sa môže pochváliť aj svojou dlhou a bohatou históriou, čo môže dokázať aj množstvo kultúrnych a prírodných pamiatok, ktoré sa na jeho území zachovali z dôb dávnych indiánskych civilizácií.

GUATEMALA
Krajina nesmiernych prírodných krás, ukrývajúca klenoty tradičných indiánskych zvykov a pamiatok, sopečné jazero Atitán či indiáni v tradičných krojoch. Aj napriek dlhotrvajúcej občianskej vojne, ktorá zanechala stopy v podobe veľkej chudoby, sú obyvatelia hluční, veselí a optimistickí, ako to už po stáročia majú v krvi. Dokonalý blázninec môžete zažiť pri návšteve náhornej plošiny v južnej časti krajiny, v mestečku Chichicastenango („Chichi“), kde sa pravidelne konajú trhy remeselníkov a obchodníkov z celého okolia. Historického ducha môžete badať v uliciach mesta Antiqua snáď na každom rohu, najmä vďaka jej starožitnostiam. Známa je tiež pre prítomnosť sopiek, napríklad sopka Aqua, ktorá sa týči nad mestom, mesto je východiskom pre výlet na asi hodinu vzdialenú činnú sopku Pacaya. 

BELIZE
Na Yucatánskom polostrove, na východnom pobreží Strednej Ameriky, leží viac ako o polovicu menšia krajina ako Slovensko, tiež prezývaná aj „raj na brehu Karibského mora“, Belize.  Je jedinou krajinou Strednej Ameriky, kde nie je sopka a úradným jazykom nie je španielčina, ale angličtina. Typický je relaxačný spôsob života, obyvatelia žijú z turistov, napríklad obľúbená je koralová bariéra s pestrofarebným podmorským svetom, dôležitý je aj príjem z rybolovu. Ak patríte medzi šťastlivcov, ktorí nemyslia na peniaze, v ponuke na predaj je aj niekoľko tunajších ostrovov, môžete tak vlastniť malý kus zeme v tejto slnkom posiatej krajine.

HONDURAS
Honduras je živé a fascinujúce miesto s obrovským množstvom atraktívnych vecí, ktoré môže ponúknuť cestovateľom. Po nepeknej minulosti  čelí mesto novým významným výzvam, čo bude do budúcna pre krajinu len prospešné. Medzi zaujímavosti patria mayské ruiny Copán,  potápanie v panenských vodách Bayských ostrovov, a majestátna scenéria viac ako tuctu  národných parkov. Potrebujete ďalší dôvod, aby ste túto krajinu navštívili? Honduras je opäť naklonený a otvorený pre nové obchody a čaká len na objavenie.