Všeobecný popis hotela Constantinos the Great:

 

 • O hoteli
  Hotel sa nachádza na jednej z najkrajších piesočnatých pláží na Cypre, kde sa snúbi elegantný štýl s pohodlným ubytovaním. Hotel ponúka dokonalú kombináciu komfortu, pohodlia a dostupnosti, čo robí z neho ideálne miesto na strávenie dovolenky pre páry aj rodiny s deťmi. 
   
 • Poloha
  Hotel je situovaný v blízkosti centra letoviska Protaras, len 200 metrov od množstva obchodov, reštaurácií, barov a taverien. Pláž s pozvoľným vstupom do mora je ideálna pre rodiny s deťmi. Hotel je vzdialený asi 47 km od letiska Larnaca.
   
 • Ubytovanie
  Hotel ponúka 192 moderne a vkusne zariadených dvojlôžkových izieb. Každá izba má kúpeľňu so sušičom vlasov, klimatizáciu, rádio, telefón, TV/sat., trezor a minibar za poplatok, set na prípravu kávy a čaju a balkón alebo terasu. 
   
 • Zariadenie hotela
  Hotel poskytuje bohaté vybavenie vrátane recepcie, výťahu, hlavnej reštaurácie, baru, konferenčnej miestnosti, TV miestnosti, obchodu so suvenírmi a kaderníckeho a kozmetického salónu. Pre relaxáciu je k dispozícii vnútorný bazén, vonkajší bazén, detský bazén, terasa na slnenie s ležadlami a slnečníkmi zadarmo a bar pri bazéne. Pre hostí je tiež dostupná bezplatná Wi-Fi v lobby.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka možnosť stravovania formou all inclusive, ktorá zahŕňa raňajky, obed a večeru, občerstvenie počas dňa, alkoholické a nealkoholické nápoje miestnej výroby, zmrzlinu, kávu a čaj so sušienkami a tematické večere s cooking show.
   
 • Pláž
  Hotel sa nachádza priamo na piesočnatej pláži, kde sú k dispozícii ležadlá a slnečníky za poplatok. Pláž ponúka ideálne podmienky pre relaxačnú dovolenku.
   
 • Okolie
  Okolie hotela je živé s množstvom možností pre stravovanie, nákupy a zábavu. V blízkosti sa nachádza aj populárna pláž Fig Tree Bay, dostupná pešou promenádou popri mori.
   
 • Vzdialenosti
  0 m k pláži
  200 m k centru mesta
  47 km od najbližšieho letiska Larnaca
      
Lokalita

Cyprus

Cyprus

Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti. Južná časť Cypru, Cyperská republika, je obývaná gréckymi obyvateľmi a je členom Európskej únie od roku 2004. Hlavné mesto Nikózia je rozdelené na dve odlišné kultúrne časti. Južná časť ostrova ponúka známe cyperské letoviská - Ayia Napa, Coral Bay, Larnaca, Limassol, Paphos, Protaras.

Dovolenka na južnom Cypre zaručuje nádherné pláže, čisté  priezračné more a skvelé služby pre rodiny s deťmi. Cyprus ponúka bohatú históriu a zachovalé historicko-kultúrne pamiatky. Aktívny dovolenkári majú na výber z množstva zaujímavých športov a aktivít. Potápanie, golf, jachting, turistika, cyklistika, horolezectvo.
 

Larnaca

Toto príjemné turistické letovisko je dnes považované za vstupnú bránu Cypru. Mesto vzniklo na mieste starovekého strediska Kitia, ktoré založili utečenci z Mykén. Kition bývalo v staroveku dôležité a známe obchodné centrum. S mestom Kitia sú spojené dve významné mená, pochádza odtiaľ zakladateľ stoickej filozofie Zenón, a svoj druhý život tu prežil biblický Lazar, ktorý sa tu stal prvým biskupom a je mu zasvätený najvýznamnejší miestny kostol. Za prehliadku stojí tiež Archeologické a Pieridisovo múzeum, vlastniaca bohatú zbierku keramiky a sošiek. V Larnace žila predtým početná turecká menšina, islamskú históriu dnes pripomína len mešita Džama Kebir. Veľký rozmach zaznamenala Larnaca po roku 1974, kedy bolo vybudované moderné medzinárodné letisko a pri pobreží začala vznikať nová turistická zóna. V dnešnom centre je veľké množstvo reštaurácií, barov a diskoték situovaných predovšetkým na známej pobrežnej promenáde.

Transfer z letiska: približne 15 min.
 

Ayia Napa

Malá rybárska dedinka sa počas posledných rokov zmenila v jedno z najobľúbenejších turistických letovísk Cypru. Množstvo kaviarničiek, reštaurácií, taverien, nespočetné bary, diskotéky a zábava od večera do rána sú charakteristickým rysom dnešného letoviska Ayia Napa. Malebnému historickému centru dominuje kláštor Ayia Napa vybudovaný okolo roku 1500 nášho letopočtu. V budove bývalej radnice je umiestnené múzeum Marine Life Museum, odhaľujúce tajomstvo podmorského života. V letovisku Ayia Napa sa nachádza jedna z najobľúbenejších piesočnatých pláží ostrova, Nissi Beach, a návštevníkov láka svojimi atrakciami tiež známy vodný park Water World.

Transfer z letiska: približne 35 min.
 

Protaras a Paralimni

Obľúbené turistické letoviská patriace medzi najnavštevovanejšie miesta celého ostrova. Obe letoviská na seba nadväzujú tak tesne, že prakticky splývajú v jedno. Táto oblasť je vzdialená cca 10 km od strediska Agia Napa. Centrum Protaras tvoria živé obchodné centrá s množstvom obchodíkov, reštaurácií a taverien s vynikajúcou miestnou kuchyňou. Medzi najkrajšie pláže v tejto lokalite patrí dlhá piesočná pláž Fig Tree Bay s priezračne čistou vodou. Pobrežie v okolí letovísk je veľmi členité, tvoria ho rozmanité útesy, morské jaskyne a romantické malé pláže.

Transfer z letiska: približne 50 min.
 

Mena:Euro
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Gréčtina
Hlavné mesto:Nikózia

Letoviská Cyprus

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 6 mesiacov 1324 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 6 mesiacov 2004 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 6 mesiacov 7657 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 7 mesiacov 6901 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 7 mesiacov 1432 videní | 5 minúty čítania