Všeobecný popis hotela Arkin Resort Iskele:

 

 • O hoteli
  Hotel  Arkin Resort Iskele otvorený v roku 2022, ponúka exkluzívne ubytovanie kombinujúce komfort a eleganciu. Každá izba je navrhnutá tak, aby poskytovala nezabudnuteľný výhľad na blankytne modré more alebo nádhernú zelenú krajinu. Hotel je ideálny pre klientelu všetkých vekových kategórií, zaručuje ničím nerušenú dovolenku.
   
 • Poloha
  Hotel sa nachádza v oblasti Yeni Iskele na západnom pobreží Severného Cypru. Vynikajúca poloha hotela ponúka možnosť výletov k historickým pamiatkam ako je antické mesto Salamis, hrad Kantara a Kláštor sv. Barnabáša. Hotel je situovaný 20 km od Famagusty a ponúka jedinečný pohľad na Varoshi, mesto duchov. Letisko v Larnace je vzdialené 55 minút jazdy.
   
 • Ubytovanie
  Hotel poskytuje rôzne typy izieb vrátane štandardných izieb s možnosťou dvoch prísteliek a rodinných izieb. Každá izba je vybavená balkónom, klimatizáciou, LED TV, vysokorychlostnou Wi-Fi, minibarom a kúpeľňou. V ponuke sú aj izby s výhľadom na more za príplatok.
   
 • Zariadenie hotela
  V hoteli hostia nájdu vstupnú halu s recepciou, hlavnú reštauráciu, lobby bar, snack bar, 2 tematické reštaurácie, patisserie, bary, kasino, vonkajší bazén, bazén pre deti, aquapark, SPA a Wellness centrum, mini klub a obchod. Pre športové aktivity je k dispozícii mini futbal, basketbal a tenisový kurt. Hotel poskytuje Wi-Fi zadarmo.
   
 • Možnosti stravovania
  Hotel ponúka službu ULTRA ALL INCLUSIVE, ktorá zahŕňa raňajky, obedy a večere formou bufetu, občerstvenie počas dňa, kávu, čaj a zákusky, a neobmedzené množstvo nealkoholických a alkoholických nápojov.
   
 • Pláž
  Hotel sa pýši súkromnou, kilometer dlhou, zlatou, piesočnou plážou. Na pláži sú k dispozícii slnečníky, ležadlá, osušky zadarmo a možnosť potápania. Pre návštevníkov je k dispozícii aj bar na pláži.
   
 • Okolie
  V okolí hotela sa nachádza množstvo turistických atrakcií vrátane antického mesta Salamis, křižiackeho hradu Kantara a Kláštora sv. Barnabáša. Famagusta, len 20 km od hotela, ponúka unikátny pohľad na mesto duchov Varoshi.
   
 • Vzdialenosti od
  Pláže: Priamo pri hoteli
  Letiska Larnaca: 75 km
  Letiska Ercan: 50 km
  Famagusty: 20 km
  Antického mesta Salamis a Kláštora sv. Barnabáša: Krátka vzdialenosť
  Mesta duchov Varoshi: 20 km      
Lokalita

Cyprus

Cyprus

Ostrov Cyprus je rozdelený na dve časti. Južná časť Cypru, Cyperská republika, je obývaná gréckymi obyvateľmi a je členom Európskej únie od roku 2004. Hlavné mesto Nikózia je rozdelené na dve odlišné kultúrne časti. Južná časť ostrova ponúka známe cyperské letoviská - Ayia Napa, Coral Bay, Larnaca, Limassol, Paphos, Protaras.

Dovolenka na južnom Cypre zaručuje nádherné pláže, čisté  priezračné more a skvelé služby pre rodiny s deťmi. Cyprus ponúka bohatú históriu a zachovalé historicko-kultúrne pamiatky. Aktívny dovolenkári majú na výber z množstva zaujímavých športov a aktivít. Potápanie, golf, jachting, turistika, cyklistika, horolezectvo.
 

Larnaca

Toto príjemné turistické letovisko je dnes považované za vstupnú bránu Cypru. Mesto vzniklo na mieste starovekého strediska Kitia, ktoré založili utečenci z Mykén. Kition bývalo v staroveku dôležité a známe obchodné centrum. S mestom Kitia sú spojené dve významné mená, pochádza odtiaľ zakladateľ stoickej filozofie Zenón, a svoj druhý život tu prežil biblický Lazar, ktorý sa tu stal prvým biskupom a je mu zasvätený najvýznamnejší miestny kostol. Za prehliadku stojí tiež Archeologické a Pieridisovo múzeum, vlastniaca bohatú zbierku keramiky a sošiek. V Larnace žila predtým početná turecká menšina, islamskú históriu dnes pripomína len mešita Džama Kebir. Veľký rozmach zaznamenala Larnaca po roku 1974, kedy bolo vybudované moderné medzinárodné letisko a pri pobreží začala vznikať nová turistická zóna. V dnešnom centre je veľké množstvo reštaurácií, barov a diskoték situovaných predovšetkým na známej pobrežnej promenáde.

Transfer z letiska: približne 15 min.
 

Ayia Napa

Malá rybárska dedinka sa počas posledných rokov zmenila v jedno z najobľúbenejších turistických letovísk Cypru. Množstvo kaviarničiek, reštaurácií, taverien, nespočetné bary, diskotéky a zábava od večera do rána sú charakteristickým rysom dnešného letoviska Ayia Napa. Malebnému historickému centru dominuje kláštor Ayia Napa vybudovaný okolo roku 1500 nášho letopočtu. V budove bývalej radnice je umiestnené múzeum Marine Life Museum, odhaľujúce tajomstvo podmorského života. V letovisku Ayia Napa sa nachádza jedna z najobľúbenejších piesočnatých pláží ostrova, Nissi Beach, a návštevníkov láka svojimi atrakciami tiež známy vodný park Water World.

Transfer z letiska: približne 35 min.
 

Protaras a Paralimni

Obľúbené turistické letoviská patriace medzi najnavštevovanejšie miesta celého ostrova. Obe letoviská na seba nadväzujú tak tesne, že prakticky splývajú v jedno. Táto oblasť je vzdialená cca 10 km od strediska Agia Napa. Centrum Protaras tvoria živé obchodné centrá s množstvom obchodíkov, reštaurácií a taverien s vynikajúcou miestnou kuchyňou. Medzi najkrajšie pláže v tejto lokalite patrí dlhá piesočná pláž Fig Tree Bay s priezračne čistou vodou. Pobrežie v okolí letovísk je veľmi členité, tvoria ho rozmanité útesy, morské jaskyne a romantické malé pláže.

Transfer z letiska: približne 50 min.
 

Mena:Euro
Časový posun:+1h
Elektrický prúd:Napätie v elektrickej sieti je 220 V. Adaptér je potrebný.
Vakcinácia:Nie je potrebná.
Štátne zriadenie:Prezidentská republika
Jazyky:Gréčtina
Hlavné mesto:Nikózia

Letoviská Cyprus

5
Cestovateľský magazín

S idem.sk spoznávate svet naživo aj online. V našom magazíne pre vás pravidelne publikujeme inšpirácie na nové destinácie a užitočné cestovateľské tipy.

Nové
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku
Koh Samui: 3. Najväčší ostrov v Thajsku

Nádherne čisté tyrkysové more, pokojné nepreplnené pláže s bielym pieskom, sýtozelené palmy siahajúce až nad morskú hladinu, fascinujúca kokosová džungľa, usmiati a priateľskí ľudia, neskutočne chutné a ešte aj lacné jedlo na každom kroku a kedykoľvek ste hladní, ako aj pocit bezpečia, keď sa v noci prechádzate sami po pláži alebo nočnými ulicami.

pred 5 mesiacov 1130 videní | 3 minúty čítania
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
5 zaujímavostí v Dubaji, ktoré vám vyrazia dych
pred 5 mesiacov 1691 videní | 4 minúty čítania
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
Santorini nezvláda nápor turistov. Ostrov pripravuje rázne opatrenia
pred 5 mesiacov 7492 videní | 4 minúty čítania
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
Dovolenka vo Vietname: Ktoré miesta navštíviť a čo ochutnať?
pred 5 mesiacov 6511 videní | 10 minúty čítania
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
Navštíviť Seychely, Maldivy či Maurícius?
pred 5 mesiacov 1240 videní | 5 minúty čítania