Srdečná a spontánna Sardínia: vaša top destinácia roku 2016

Máme najobľúbenejšie dovolenkové miesto minulého roku! Na svoju letnú dovolenku ste v 2016-tom najradšej chodili na čarovnú Sardíniu. Ostrov, ktorý je pre mnohých ľudí jedným z najfantastickejších miest našej planéty, ročne navštívi až 10 miliónov turistov. A majú na to skutočne dobré dôvody! Pohodlne sa usaďte a preneste sa s nami na prekrásny ostrov v Stredozemnom mori.


Foto: © shutterstock.com

Prečo je slnečná Sardínia snom každého cestovateľa?

Sardínia je talianska kráska s nedotknutou prírodou a čistučkým tyrkysovým morom. Rozľahlé snehobiele pláže s jemným pieskom a pozvoľným vstupom sú ideálnym miestom pre tých, ktorí túžia po oddychu a upokojujúcom zvuku šumiaceho mora. 


Foto: © shutterstock.com
Výnimočná gastronómia zahŕňa fantastické pokrmy z morských plodov, syry, sardínsky olivový olej, ale tiež taliansku klasiku v podobe pizze, cestovín a najkvalitnejších vín. Dovolenkári milujú tento ostrov pre bohatú kultúru, dynamickú históriu a netradičnú architektúru.

Objaviť Sardíniu!


Na svoje si tu prídu všetci priaznivci turistiky. Famózne hory a strmé útesy a nádherné jaskyne dodávajú krajine nádych hrdosti a divokosti. Sardínia je jednoducho zárukou nezabudnuteľnej zážitkovej dovolenky za výhodnú cenu. 

Foto: © shutterstock.com

Sardínia ponúka nekonečné športové možnosti pre milovníkov pohybu. Blízkosť Slovenska zaručí, že na Sardínii sa ocitnete naozaj za pár hodín. Kvalitne vybudované cesty umožňujú objaviť ostrov v plnej kráse. Srdeční Sardínčania vítajú cestovateľov vrelo a pohostinne.

Navštívte smaragdové pobrežia Sardínie. Last Minute zájazdy teraz so zľavou až do 43%!

Foto: © shutterstock.com

Aké fascinujúce zaujímavosti skrýva čarovná Sardínia?

Sardínia je druhý najväčší ostrov v Stredozemnom mori. Sardínske pobrežie má dĺžku 1850 km a tvorí viac ako štvrtinu celého talianskeho pobrežia! Relaxovať a vyvaľovať sa na slniečku preto môžete každý deň na inej rajskej pláži. Sardínia má v priemere 300 slnečných dní ročne, v lete je tu horúco a v zime len mierne chladno. 

Foto: © shutterstock.com
Najpoužívanejším jazykom na Sardínii je vlastný sardínsky jazyk. Nie je náhoda, že tradičný sardínsky pozdrav je „kent´annos“, ktorý znamená „môžete žiť 100 rokov“. Ľudí s vekom nad 100 rokov tu žije skutočne najviac na celom svete! Práve Sardínia sa pravidelne umiestňuje v rebríčkoch medzi top najzdravšími miestami pre život. A aký je podľa Sardínčanov recept na dlhovekosť? Zdravé stravovanie, neznečistené ovzdušie a život v súlade s prírodou. Tajným tipom je tiež lahodné lokálne tmavočerveného vínko Cannonau, ktoré domáci radi pôžitkársky popíjajú. 

Foto: © shutterstock.com

Sardínia je staré antické miesto, jedno z najstarších v Európe. Na svojich dovolenkových potulkách určite neprehliadnete mýtické nuraghi, kužeľovité pevnosti, vyskytujúce sa krížom krážom na sardínskom vidieku. Tieto archeologické skvosty pochádzajúce z doby bronzovej sú opradené mnohými legendami.


Ktoré najkrajšie miesta na Sardínii treba vidieť?

Historická časť hlavného mesta Cagliari vám zoberie dych. Dajte si výbornú zmrzlinu, akú vedia robiť len Taliani, a potom sa okúpte so svojimi milovanými priamo v meste

na romantickej pláži Spiaggia del Poetto.

Foto: © shutterstock.com

Medzi najkrajšie pláže patrí La Pelosa v zálive Asinara na severnom pobreží. Nádherných a netypických pláži je však na Sardínii toľko, že ich nespočítate na prstoch dvoch rúk. V blízkosti ohromujúcej zátoky The Costa Smeralda sa natáčala legendárna bondovka - Agent, ktorý ma miloval. Jedna z najúchvatnejších pláží na Sardínii je Spiagga Rosa, v preklade ružová pláž. Svoje meno dostala kvôli piesku zmiešanému s maličkými zbytkami koralov a mušlí.

Foto: © shutterstock.com

Až 25% povrchu Sardínie je národným parkom alebo rezerváciou pre voľne žijúcich živočíchov. Vyberte sa na prechádzky s panoramatickými výhľadmi a stretnite v divočine zaujímavé zvieratká! Ostrovček Asinara je domovom kolónie miniatúrnych bielych oslíkov albínov.

Foto: © shutterstock.com

Láka aj vás dovolenka v najobľúbenejšej turistickej destinácii? Pozrite si našu ponuku a zarezervujte si dovolenku na magickej Sardínii už teraz. Nájdete nás v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.